sulbutiamin: Používá, nežádoucí účinky, interakce a varování

[(E)-4-[(4-amino-2-methyl-pyrimidin-5-yl)methyl-formyl-amino]-3-[[(E)-2-[(4-amino-2-methylpyrimidin-5-yl)methyl-formylamino]-5-(2-methylpropanoyloxy)pent-2-en-3-yl]disulfanyl]-pent-3-enyl]-2-methylpropanoate, 2-isobutyryl-thiamin sulfid Bis ..; Viz všechny názvy [(E)-4-[(4-amino-2-methyl-pyrimidin-5-yl)methyl-formyl-amino]-3-[[(E)-2-[(4-amino-2-methylpyrimidin-5-yl)methyl-formylamino]-5-(2-methylpropanoyloxy)pent-2-en-3-yl]disulfanyl]-pent-3-enyl]-2-methylpropanoate, 2-isobutyryl-thiamin disulfid Bis(2-(isobutyryloxy)ethyl-1-N-((4-amino-2-methylpyrimidin-5-yl)methyl)formamido-2-propene-1-yl)disulfide, O-Isobutyrylthiamine disulfid Bisibuthiamine, Bisibutiamin, Bisibutiamine, Sulbuthiamine, Sulbutiamin, Sulbutiamina, sulbutiamin, Sulbutiaminum, Vitaberin; Anonymní

Sulbutiamin je umělý chemický podobný B vitamin thiaminu. Na rozdíl od thiaminu, který se rozpouští ve vodě, sulbutiamin rozpouští v tucích. Sulbutiamin je schopen zvýšit hladinu thiaminu v mozku, a myšlenka být použity jako povzbuzující u sportovců; Lidé berou sulbutiamin ústy u Alzheimerovy nemoci, slabost, sportovní výkon, deprese, diabetické poškození nervů, erektilní dysfunkce, únava a paměti.

To není zcela znám, jak sulbutiamin děl. Nicméně se zdá, že mají různé účinky na mozek, které by mohly zlepšit paměť a snížit pocity slabosti.

Možná Neefektivní fo; Únavy způsobené infekcí. Předčasné výzkum naznačuje, že při sulbutiamin denně kromě standardní péče o infekci v průběhu 15 dnů se zdá, které pomáhají snižovat slabost a únava u lidí s infekcí. Nicméně únava Nezdá se zlepší, když je sulbutiamin považována za delší dobu. Jiné výzkumy ukazují, že užívání sulbutiamin denně po dobu 28 dnů nezlepší únavu u lidí s infekcí; Nedostatečná Evidence fo; Alzheimerova choroba. Předčasné výzkum naznačuje, že při sulbutriamine ústy po dobu 3 měsíců zlepšuje pozornost u lidí s časným stadiem Alzheimerovy choroby. Je-li v kombinaci s anti-Alzheimerova drog donepezil (Aricept) po dobu 3 měsíců, může také zlepšit paměť; Deprese. Výzkum naznačuje, že užívání sulbutriamine denně po dobu 4 týdnů zlepšuje jeden aspekt deprese zvané inhibice psycho-behaviorální, ale žádná další měření deprese; Diabetická bolest nervů. Z výzkumu vyplývá, že při sulbutiamin (Arcalion) denně po dobu 6 týdnů zlepšuje, jak dobře pracují nervy u lidí s poškozením nervů způsobené cukrovkou. Nicméně, nezdá se, že zlepšení symptomů diabetické nervové bolesti u těchto pacientů; Erektilní dysfunkce (ED). Předčasné důkazy ukazují, že užívání sulbutiamin po dobu 30 dnů zlepšuje erektilní dysfunkce u 16 z 20 mužů; Únava související s roztroušenou sklerózou (RS). Brzy důkazy naznačují, že při sulbutiamin po dobu 6 měsíců, zvyšuje únavu související s roztroušenou sklerózou; Slabost; Sportovní výkon; Paměť; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit sulbutiamin pro tyto účely.

Sulbutiamin je možná SAFE, pokud jsou užívány ústy odpovídajícím způsobem, krátkodobý. Dávka 600 mg denně, byl bezpečně používán po dobu až 4 týdnů. Malý počet lidí, kteří sulbutiamin hlásili nevolnost, bolest hlavy, únava a nespavost; Není k dispozici dostatek spolehlivé informace nejsou k dispozici o sulbutiamin vědět, jestli je bezpečné používat dlouhodobě; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení není k dispozici dostatek spolehlivých informací o bezpečnosti užívání sulbutiamin, pokud jste těhotná nebo kojíte. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání; Psychiatrické poruchy: Lidé s určitými psychickými poruchami, včetně bipolární poruchou, mohou být více pravděpodobné, že zneužívání drog. Tito jedinci mohou být více pravděpodobné, že zneužívání sulbutiamin. Dokud nebude více známo o sulbutiamin, lidé s psychickými poruchami by měly používat sulbutiamin opatrně. Tito pacienti by neměli přestat používat své předepsané léčby.

V současné době nemáme žádnou informaci o sulbutiamin interakce

Příslušná dávka sulbutiamin závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro sulbutiamin (u dětí / u dospělých). Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Perello, C. sulbutiamin v léčbě chronické únavy u roztroušené sklerózy. 21. kongres Evropského výboru pro léčbu a výzkum roztroušené sklerózy: 10. výroční zasedání Výboru pro Americas pro léčbu a výzkum u roztroušené sklerózy. Kvalita života. 29.září 2005.

Bettendorff L, L Weekers, vyhrává P a kol. Injekce sulbutiamin vyvolává zvýšení thiaminu trifosfátu v krysí tkáně. Biochem Pharmacol. 199; 40 (11): 2557-60.

Bizot J, Herpin A, Pothion S, et al. Chronické podávání sulbutiamin zlepšuje paměť v úloze rozpoznávání objektů a omezuje některé AMNESIC účinky dizocilpinu v prostorovém úkol zpožděn-non-match-to-vzorku. Prog Neuropsychopharmacol Biol Psychiatry. 2005,29 (6): 928-35;

Dmitriev D, Gamidov S, Permiakova O. [Klinická účinnost enerion léčiva v léčbě pacientů s psychogenní (funkční) erektilní dysfunkce]. Urologiia. 200; (1): 32-5.

Douzenis A, Michopoulos I, Lykouras L. sulbutiamin, za “nevinný” přes pult drogy, se střetává s léčebnými výsledky bipolární poruchou. Svět J Biol Psychiatry. 200; 7 (3): 183-5.

Fujihira E, Tarumoto Y, Ajioka M, T Mori, Nakazawa M. [analgetický účinek o; o-isobutyrylthiamine disulfide na experimentálně vyvolanou bolest]. Yakugaku Zasshi. 1973 Mar, 93 (3): 388-91.

Garcia-Rill E, Kezunovic N, Hyde J, et al. Soudržnost a frekvence v retikulární aktivační systém (RAS). Spát Med Rev. 201; 17 (3): 227-38.

Hills J. Vliv thiaminu Tetrahydrofurfurylakrylát disulfide na operant učení, sociálního chování, činnost, prepulzní inhibice akustické vylekat a Práh sluchu metodou reakce v DBA / 2J Mouse. ProQuest. 2009.

Kiew K, Wan Mohamad W, Ridzuan A, et al. Účinky sulbutiamin na diabetické polyneuropatie: otevřené randomizované kontrolované studie u diabetiků 2. typu. Malajci J Med Sci. 200; 9 (1): 21-7.

Loo H, Poirier M, Ollat H, et al. [Účinky subutiamine (Arcalion 200) na inhibici psycho-behaviorální ve velkých depresivních epizod]. Encephale. 200; 26 (2): 70-5.

Micheau J, Durkin T, Destrade C, et al. Chronické podávání sulbutiamin zlepšuje dlouhodobé paměti u myší: možný cholinergní zprostředkování. Pharmacol Biochem Behav. 198; 23 (2): 195-8.

Ollat H, Laurent B, Bakchine S, et al. [Účinky sdružení sulbutiamin s inhibitorem acetylcholinesterázy v raném stádiu a středně těžkou Alzheimerovou chorobou]. Encephale. 200; 33 (2): 211-5.

Shah S. Adjuvantní role vitaminu B analog (sulbutiamin) s protiinfekční léčby u infekce spojené slabost. J doc Lékaři Indie. 200; 51: 891-5.

Sobolevsky T, Rodchenkov G. sulbutiamin ve sportu. Droga test Anal. 201; 2 (11 až 12): 643-6.

Tiev K, J Cabane, Imbert J. [Léčba chronické Postinfekční fatuge: randomizované, dvojitě slepé studie dvou dávek sulbutiamin (400-600 mg / den) ve srovnání s placebem]. Rev Med Interne. 199; 20 (10): 912-8.

Trovero F, Gobbi M, Weil-Fuggaza, et al. Důkaz pro modulační účinek sulbutiamin glutamátergního a dopaminergní kortikálních přenosy v mozku potkana. Neurosci Lett. 200; 292 (1): 49-53.

Van Reeth O. Farmakologická a terapeutické vlastnosti sulbutiamin. Drogy Dnes (Barc). 199; 35 (3): 187 až 92.

Volvert M, Seven S, Piette M, et al. Benfotiamine, syntetický S-acyl thiamin derivát, má různé mechanismy účinku a jiný farmakologický profil než rozpustných v tucích thiaminu derivátů disulfidových. BMC Pharmacol. 200; 08:10.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese