syndrom neklidných nohou: alternativní léčby

Máte-li syndrom neklidných nohou, nebo RLS, víte, že škubání nebo tahání cit v nohou. Ty by mohly cítit silné nutkání pohybovat jimi, a to zejména v noci. To může být opravdu těžké spát.

Neexistuje žádný lék na RLS, ale tam jsou některé non-lék kroky, můžete se pokusit získat úlevu od příznaků. Zde je několik.

Dů; Je možné, že hlavní název sestavy léčbě syndromu neklidných nohou není název jste očekávali. Zkontrolujte synonyma listingu najít alternativní název (y) a poruchy dělení (y) na které se vztahuje tato zpráva.

Dobrý spánek rutina. Odhodit svůj spánek vzor může vaše RLS symptomy horší. Zkuste jít do postele ve stejnou dobu každou noc a vstávat ve stejnou dobu každé ráno. Chcete-li získat hluboký spánek, může to pomoci jít do postele o něco později a vstávat později. Udržujte své ložnici chladu, tmavé, a pohodlné. Udržujte televizi a počítač z ložnice.

Vezměte železo. Vzhledem k tomu, nízké hladiny železa by mohlo být spojeno s RLS, lékař pravděpodobně naznačují, přičemž doplňky železa.

Ostatní doplňky. Tam není mnoho výzkumů, které by to, ale někteří lidé dostat úlevu od příznaků RLS tím, že kyseliny listové, hořčík, nebo vitamin B12.

Změňte teplotu. Zkuste studená sprcha nebo máčet v teplé lázni před spaním. Experiment buď s topnou vložkou nebo ledový obklad na nohy. Někdy jen změna teploty pomáhá.

Masáž. Mnutí svaly, především vaše lýtka, může pomoci zmírnit bolesti a symptomů. Zkuste masáž právo před spaním, aby zjistil, jestli to pomůže získat více klidný spánek.

Cvičení. Pravidelné mírné cvičení během dne může pomoci. Vzít na krátkou procházku nebo vyzkoušet některé jednoduché protahovací cvičení před spaním. Dávejte pozor, vy nevykonávají příliš těžké, i když je to na začátku dne. Příliš mnoho nebo příliš intenzivní cvičení může vaše RLS symptomy horší.

Úleva od stresu. Stres může způsobit, že RLS znovu propuknout a dělat příznaky horší. Najít způsoby, které vám pomohou relaxovat a uklidnit vaše obavy. Možná budete chtít zkusit hluboké dýchání, jóga, meditace, progresivní svalovou relaxaci, nebo tai chi.

Elektrická stimulace. Někdy stimulovat chodidla a prsty s vibracemi nebo elektrických impulsů může poskytnout úlevu od příznaků RLS. Někteří lidé mají úspěch, když to dělají za pár minut předtím, než jdou spát. Požádejte svého lékaře o více informací.

Akupunktura. Neexistuje žádný pevný důkaz, že akupunktura pomáhá s příznaky, ale mnoho lidí s RLS zkusit to ke zmírnění příznaků.

ZDROJE

Agentura pro zdravotnický výzkum a kvalitu: “Srovnávací Účinnost způsobů léčby syndromu neklidných nohou.”

Sleep Association: “Syndrom neklidných nohou – RLS.”

Barrow neurologického institutu: “Syndrom neklidných nohou.”

Buchfuhrer, M. Syndrom neklidných nohou: Jak se vyrovnat se svými bezesné noci, Demos Medical Publishing, 28 listopadu 2006.

Cui, Y. Cochrane Database of Systematic Review, 8. října 2008.

Harvard Health Publications: “syndrom neklidných nohou.”

Harvard Medical School Family Health Guide: “Relaxační techniky: kontrola dechu pomáhá potlačit potulný stresovou reakci.”

Medscape: “Syndrom neklidných nohou Povrchová úprava a řízení.”

Patrick, L. Alternativní medicína Review, červen 2007.

Národní institut neurologických onemocnění a mrtvice: “Syndrom neklidných nohou soupis.”

Přírodní Léky komplexní databáze.

Syndrom neklidných nohou Foundation: “Navrhovaná zvládání metody pro Willis-Ekbom nemocí / syndromu neklidných nohou”, “Triggers k léčbě syndromu neklidných nohou.

Vanderbilt University Medical School: “Ostatní méně obvyklé způsoby léčby pro RLS / PLMS.”