desetitisíce: může nervová stimulace pomoci vaší bolesti?

Ross Brakeville, DP; října 01, 2015

Pokud máte chronické bolesti, můžete mít za mnoho druhů procedur: léky, fyzikální terapie, možná dokonce operaci. Jedním z dalších možností, která získala popularitu je transkutánní elektrická nervová stimulace, nebo TENS.

TENS stroj je malá – o velikosti iPad mini. Je to souvisí s celou řadou elektrod, které jsou vkládány na kůži dodávat nízkého napětí elektrický náboj a. Elektrické impulsy stimulují nervová vlákna v oblasti, kde máte bolesti a snížit signály bolesti do mozku. Elektrický náboj může také způsobit vaše tělo k uvolnění přirozených hormonů, které snižují hladinu bolesti.

Můžete získat TENS ošetření z počítače, který používáte doma nebo ze zařízení u svého lékaře nebo v kanceláři fyzioterapeuta je.

Tam není moc dobrý výzkum týkající se transevropských sítí, a některé výsledky jsou rozporuplné. Ale tam je důkaz, že TENS může fungovat pro některé lidi. Výše úlevu od bolesti, kterou poskytuje, a na jak dlouho, se liší od člověka k člověku. Obecně platí, že TENS může poskytnout úlevu od bolesti na první pohled asi 70% -80% lidí, kteří to zkusit. Ale poté, co ji po dobu několika měsíců, TENS zdá se stávají méně efektivní. Je to nejlepší myslet na TENS jako něco, aby se pokusila kromě jiných způsobů řízení bolesti.

TENS neléčí všechny typy bolesti. Odborníci se však, myslím, že by to mohlo pomoci s

Bolesti po operaci. Je to nejúčinnější při léčbě mírné až středně silné bolesti po několika druhů operací, včetně srdeční chirurgie, hrudní chirurgie, hysterektomii a dalších gynekologických ordinací, ortopedické chirurgii, a břišní chirurgii.

Artritida bolest. TENS se zdá být účinná při zmírnění bolesti artritida, a v některých studiích bylo také zjištěno, že zlepšení rozsah pohybu pro lidi s gonartrózou. Výsledky jsou smíšené, jak efektivní je u revmatoidní artritidy.

Poškození diabetes nervů (diabetická neuropatie). Studie naznačují, že TENS může pomoci zmírnit bolest z diabetické poškození nervů, nejčastěji v rukou a nohou.

Artritida? Migréna? Svalů? Bolesti zad? Bez ohledu na to, jaký druh bolesti jste trpí, Walgreens je hned za rohem s poradenstvím a řešeními, takže můžete každý den dobrý pocit.