fakta o potravin chutě

Zeptejte se kohokoliv, jaké potraviny, které touží, a většina lidí bude moci odříkat alespoň pár kusů bez váhání.

Vezmi mě, například. Jmenuji se Elaine Magee, a jsem chocoholic. Jen o jediné jídlo I touží, je čokoláda (a někdy i dort a asi jednou za rok, krém křupky nebo Ăclairs).

Zjistil jsem útěchu v vědomím, že nejsem sám. Průzkumy odhadují, že téměř 100% mladých žen a téměř 70% mladých mužů měla chutě v průběhu minulého roku. Která pokrývá většinu z nás, ne?

Ti, kteří nemají chutě by se říci, že tyto chutě jsou “ve vaší hlavě,” a nový výzkum naznačuje, že mají pravdu. Je to všechno v našich hlavách: několika specifických oblastech mozku, ve skutečnosti. Oblasti mozku zodpovědné za paměť a snímání potěšení jsou částečně k vině za udržování těchto chutě blíží.

Tři oblasti mozku – hippocampus, insula, a caudatus – zdají být aktivován během potravinové bažení epizod, podle nového výzkumu z Monell Chemical Senses Center. Jejich mozek testy naznačují, že paměťové oblasti mozku (které jsou zodpovědné za přiřazení konkrétní potravina s obsahem odměnu) jsou skutečně na potravinové chutě než odměny středu mozku mnohem důležitější.

Dále, že blokuje receptory opiátů v mozku, které smyslový požitek, může otupit touhu člověka jíst potraviny bohaté na tuk a cukr, podle nového výzkumu Adam Drewnowski, PhD, University of Washington.

Za fyziologických důvodů pro potraviny chutě, oni často mají co do činění s emocemi a touhy.

“Jídlo chutě vznikají uspokojit citové potřeby, jako je například zklidnění stresu a snížení úzkosti,” říká Drewnowski, známý výzkumník na chuťových a potravinových preferencí.

Pro mnohé z nás, chutě kopat na plné obrátky, když jsme zdůraznili nebo úzkosti. Sacharidy zvýšit naše hladiny hormonu serotoninu, která má uklidňující účinek. A nedávný výzkum naznačuje, že kombinace tuku a cukru může mít také uklidňující účinek.

Výzkumníci z University of California v San Francisku dal krysy ve vysoké zatížení životního prostředí a objevili dva klíčové body: namáhané-out potkani raději jíst cukr a tuk, a když krysy jedli tuk a cukr, jejich mozek produkoval méně stresu spojené se studiem hormony (ty, které vyvolávají odezvu boj nebo útěk).

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …