RSV: riziko komplikací – přehled témat

S respirační syncytiální virus (RSV) infekce, existuje zvýšené riziko komplikací, které mají, zejména v některých kojenců a malých dětí, tak u dospělých starších 65 let.

Některé děti mají vysoké riziko problémů, jako je zápal plic, nebo bronchiolitidy v důsledku RSV. Obsahují

Podmínky, které kladou kojence a malé děti vystaveny vyššímu riziku problémů patří

Pokud vaše malé dítě má zdravotní stav, může lékař doporučit léčivo, které pomáhá předcházet problémům z RSV.

Dospělí starší 65 let mají zvýšené riziko komplikací po infekci RSV. Pneumonie z infekce RSV je zvláštní riziko pro lidi v této věkové skupině, a to zejména v případě, že mají jiné onemocnění, jako je chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) nebo srdečního selhání.

Jiné komplikace starší dospělí mohou vyvinout v důsledku infekce RSV zahrnují bronchiolitida a respirační selhání. Starší lidé mohou také obnovit pomaleji z RSV a komplikace než lidé v jiných věkových skupinách dělat.

Děti mladší 6 měsíců, a to zejména těch, narozený předčasně; Děti, které mají stávající srdeční nebo plicní onemocnění.

Vrozená srdeční vada; Chronická plicní onemocnění (bronchopulmonární dysplazie) a cystická fibróza; Poruchami imunitního systému, což může zahrnovat různé zdravotní faktory. Například, které mají závažnou chronickou nemocí, jako je rakovina, může mít vliv na imunitní systém. A některé léky, jako je chemoterapie nebo steroidy, potlačení imunitního systému; Expozice tabákovému kouři.