ruptura bubínku: symptomy, léčby a zotavení

Trendy léčba bolesti

Prasklé ušní bubínek, jako hromu, se může stát najednou. Můžete se cítit ostrou bolest v uchu, nebo bolest ucha, že jste měli na chvíli náhle zmizí. Je také možné, že nebudete mít žádný náznak, že váš ušní bubínek došlo k prasknutí.

Prasklé ušní bubínek – také známý jako perforovaného ušního bubínku nebo bubínku perforace – může vést ke komplikacím, jako je střední ušní infekce a ztráta sluchu. Může také vyžadovat chirurgický zákrok na opravu poškození ušního bubínku. Ale obvykle, a to zejména pokud jste chránit své ucho, prasklé ušní bubínek bude léčit sama o sobě bez léčby během několika měsíců.

Není pochyb o tom – spousta z nás trpí chronickou bolestí. Více než 50 milionů lidí na světě trpí nějakou formou této choroby, podle akademie medicíny bolesti. Ale mít spoustu společnosti nečiní o nic snesitelnější. Chronická bolest nosí lidi dolů, způsobuje únavu a nespavost, což má za následek zmeškané práce a sociální izolaci. Co můžete dělat, když chronická bolest je zasahování do svého života? Začněte tím, že učení, co víte – a možná nevíte – o tom s to pravda, nebo …

Prasklé ušní bubínek je trhlina v tenké membrány, která odděluje vaše ušní boltec ze svého vnitřního ucha. Že membrána, známý jako bubínku, je vyrobena z tkáně, která se podobá kůži.

Bubínek slouží dvě důležité funkce v uchu. Snímá vibrační zvukové vlny a převádí vibrace do nervových impulsů, které přenášejí zvuk do mozku. To také chrání středního ucha před bakteriemi, jakož i vody a cizích těles. Za normálních okolností, střední ucho je sterilní. Ale když je bubínku praskla, bakterie se může dostat do středního ucha a způsobit infekci známou jako zánět středního ucha.

Řada věcí může způsobit ušní bubínek, aby ruptur; jednou z nejčastějších příčin je zánět středního ucha. Je-li středního ucha infikován, vzrůstá tlak a tlačí bubínku. Je-li tlak příliš velký, může to způsobit, že bubínek perforovat. Když se to stane, můžete si všimnout, že náhle bolest a tlak jste se cítil z infekce se náhle zastaví a hnis odtéká z ucha.

Další častou příčinou prasklého ušního bubínku je propíchnutí ušního bubínku s cizím předmětem, jako je například tampónem bavlny hrotem nebo kolíku bobby, který je používán k čištění vosk ze zvukovodu. Někdy se děti mohou propíchnout vlastní ušní bubínek tím, že předměty, jako například hůl nebo malou hračku v jejich ucha.