sinus bolest hlavy procedury: decongestants, léky proti bolesti, nosní zavlažování a další

alergie Trends

Vaše ucpané dutiny vám může dát bolest a tlak nad nosem a mezi vašima očima, ale správná léčba může přinést úlevu. Nejprve je nutné zjistit, zda bolest dutin je příčinou vašeho nepohodlí.

Typicky, sinus bolesti hlavy způsobují

Pokud bolest hlavy bolest je vaše jediným symptomem, pravděpodobně nemají sinus bolesti hlavy. Hlavy v čelní dutině obvykle má jiné příznaky stejně, včetně

Lékař může navrhnout léčbu bolesti a základní příčiny vaší hlavy v čelní dutině na stejné.

Zde jsou některé věci, které můžete vyzkoušet

Over-the-counter léky proti bolesti. Léky jako paracetamol, ibuprofen nebo naproxen sodný může pomoci. Vždy čtěte a dodržujte etiketu, a nepoužívejte je po dobu delší než 10 dnů v době, bez porady s lékařem.

Decongestants. Tyto léky, které si můžete koupit bez lékařského předpisu, pomoci otevřít blokované sinus dutiny. Dělají to tím, že snižuje otok a hlenu ve vašich nosních dutin.

Postupujte podle pokynů opatrně. Nepoužívejte nosní kapky spreje déle než 3 dny v řadě proto, že se můžete dostat odskočit ucpání při zastavení lék. A nepoužívejte ústní decongestants po dobu delší než 7 dnů. Jestliže již užíváte lék proti bolesti, ujistěte se, že kapky nemá to stejně.

Nosní spreje steroidů. V některých případech může lékař předepsat tyto spreje a jiné léky ke snížení dopravní zácpy a bolesti.

Antihistaminika. Tyto léky mohou pomoci, pokud vaše problémy s dutinami jsou kvůli alergiím.

Udržujte své nosní dírky vlhký. Suchý vzduch může dráždit své dutin, takže použijte zvlhčovač vzduchu nebo výparníku. Mezi další možnosti patří držící teplý, mokrý ručník přes obličej na pár minut, nebo za použití fyziologického roztoku nosní sprej.

Použít slanou vodu. Získat žárovky stříkačky nebo neti hrnec a vypláchnout vedlejších nosních dutin se slanou vodou. Zvlhčuje a pomáhá jasné hlenu z vašich nosních dutin, pomáhá snižovat tlak.