sun-senzibilizující léky

Sun-senzibilizující léky jsou léky, které mají vedlejší účinky, kdy lidé, kteří se jim jsou vystaveny slunci. Některé reakce jsou způsobeny expozicí UVB sluneční nebo “krátké” vlnami, ale většina z nich je způsobena UVA nebo “dlouhá” vln.

Existují dva hlavní typy slunečních senzitizujícího účinků. Oni jsou

Je důležité si uvědomit, že ne každý, kdo používá tyto léky mají reakci. Pokud se tak stane, může to být výskyt jednorázové, nebo to může stát pokaždé, když droga je vzata a dochází na slunci. Lidí s HIV patří mezi největší pravděpodobností skupiny zažít sluneční citlivosti na léky.

Sun-senzibilizující léky mohou zhoršit existující kožní podmínky, včetně ekzémy a herpes, a může roznítit zjizvenou tkáň. Slunci mohou zhoršit nebo dokonce srážet autoimunitních onemocnění, jako je lupus.

Může opalovací krém pomoc? Absolutně. To se sníží dopad slunečního záření. Ale některé ingredience v opalovacích krémech jsou potenciálně fotosenzitizující, takže ve výjimečných případech, mohlo by to zhoršit příznaky.

Maximalizovat své péče o pleť rutina vypadat teď mladší.

Vypadat dobře v každém Phot; Jak pečovat o Červené suché Ski; Překvapivé způsobů, jak snížit vráskám; Vyhnat pytle pod očima