třešně: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Cereza, Cerise Sauvage, Cerises Douces, Cerisier, Cerisier des Bois, Cerisier Doux, Cerisier des Oiseaux, Cerisier Sauvage, třešeň, Merisier, Merisier des Oiseaux, Prunus avium, Wild Cherry.

Třešeň je ovoce. Ovoce třešní je používán jako potraviny a léky; Třešeň se používá k prevenci rakoviny a onemocnění srdce a cév (kardiovaskulární choroby). To je také používá k léčbě osteoartrózy a dny; V potravinách, třešně jsou jeden jako potraviny nebo příchuť.

Třešeň obsahuje vitamín C a další chemické látky, které by mohly působit jako antioxidanty.

Nedostatečná Evidence fo; Artritida; Dna; Předcházet rakovině; Prevenci srdečních onemocnění; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost třešní pro tyto účely.

Jíst ovoce třešní je bezpečné pro většinu dospělých, kdy požívány jako potraviny. Není známo, zda třešeň je bezpečný při použití k léčebným účelům. Třešeň může občas způsobit alergii u lidí, kteří jsou citliví; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: Třešeň je bezpečný pro těhotné a prsu -feeding žen v potravinářských množstvích. Ale větší množství léčivé třeba se vyhnout, dokud ještě není známo.

V současné době nemáme žádnou informaci o třešní interakce

Příslušná dávka třešní závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V tomto okamžiku není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro třešní. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Ballmer-Weber BK, Scheurer S, Fritsche P, et al. diagnostika komponent vyřešen rekombinantními alergeny u pacientů s třešňovou alergie. J Allergy Clin Immunol 200; 110: 167-73.

Goncalves B, Landbo AK, Knudsen D, et al. Vliv zralosti a skladování posklizňové o fenolických profilů třešně (Prunus avium L.). J Agric Food Chem 200; 52: 523-30.

Serrano M, Guillen F, Martinez-Romero D, et al. Chemické constiuents a antioxidační aktivita třešní v různých stadiích zrání. J Agric Food Chem 200; 53: 2741-5.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese