Typy zuby, růst, dětské a stálých zubů

Orální zdraví Trends

Dítěte v ústech obsahuje 20 dočasných zubů, které se nazývají primární zuby, mléčné zuby, nebo dočasném chrupu, který se skládá z následujících typů zubů

Pro každou sadu čtyř zubů, dva zuby jsou umístěny v horní části oblouku (jeden na každé straně úst) a dva jsou umístěny ve spodní klenby (jeden na každé straně úst).

Pokud jsou vaše oči jsou oknem do vaší duše, pak se vaše ústa je zrcadlem vašeho zdraví. I když tato myšlenka se může zdát přitažené za vlasy, zdravotničtí odborníci se domnívají, že dobrá ústní zdravotní péče dělá více než prevenci zubního kazu a onemocnění dásní; Jakékoli onemocnění vztahující se k ústí má dopad jinde v těle, “říká Denis F. Kinane, BDS, PhD, na University of Pennsylvania ve Filadelfii,. Zkoumají souvislost mezi zdraví ústní dutiny, zánětu a nemoci Zánět, který je…

Chcete-li zjistit, pokud primární zuby se začínají objevovat, viz primární erupce ilustraci a prořezávání zubů Charts.

Ústa dospělé obsahuje 32 stálých zubů, který se skládá z následujících typů zubů

Chcete-li zjistit, kdy stálých zubů se začínají objevovat, zhlédnout stálou erupce ilustraci a prořezávání zubů Charts.

Zuby se používají pro

Každý zub se skládá ze tří hlavních částí – koruny, krk a kořen.

ZDROJ

Dental Association.

Vy \ ‘ll najít tipy a triky, stejně jako nejnovější zprávy a výzkum v oblasti orálního zdraví.

Jste v současné době

Pouze 18,5% z mnoha lidí na světě nikdy nit. Vám chybí na jednoduchý způsob, jak velký rozdíl ve zdraví vašich úst. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Nit odstraňuje jídla zachycené mezi zuby a odstraní film bakterií, které tvoří ještě před tím, než se změní na plaque, což může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Zkuste flossing jen jeden zub, abyste mohli začít.

Jste jedním z 31% mnoha lidí na světě, kteří nemají denně nit. Vám chybí na jednoduchý způsob, jak velký rozdíl ve zdraví vašich úst. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Usilovat o dalších 3 dnů!

Jste jedním z 31% mnoha lidí na světě, kteří nemají denně Floss, ale jste na dobré cestě k tomu, pozitivní vliv na zuby a dásně. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Cílem pro všechny 7 dní!

Pouze 50,5% mnoha lidí na světě nit denně, a dobré pro vás, že jste jedním z nich! Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Gratulujeme vám k dobré zdraví ústní dutiny zvyku!

Najdete tipy a triky, stejně jako nejnovější zprávy a výzkum v oblasti orálního zdraví.

ZDROJE

Dental Association, Healthy People 2010