čaj zdravotní výhody: síla antioxidantů flavonoidů, polyfenolů a katechinů

Je to obřad léta, uvádějící slunce čaj jar. Se všemi přínosy pro zdraví černého čaje, slunce čaj je ještě vítán než kdy jindy. Tam je přesvědčivé důkazy o tom, že čaj snižuje riziko srdečních chorob, a případně i napomáhá prevenci rakoviny a Alzheimerovy choroby.

Ve skutečnosti, čaj je považován za superfood – ať už je to černá, zelená, bílá, nebo čaj oolong. Všechny tyto typy čaje pocházejí ze stejného čajovníku Camellia sinensis,. Listy jsou potom zpracovány jinak. Zelené čajové lístky nejsou kyselého mléka; jsou uschlé a dušenou. Černý čaj a oolong čajových lístků podstoupí drcení a kvasící procesy.

Všechny čaje z Camellia rostliny jsou bohaté na polyfenoly, antioxidanty, které detoxikují buňky poškozujících volné radikály v těle. Čaj má asi osm až deset krát polyfenoly nalezené v ovoci a zelenině, v souladu s dlouholetou tea time výzkumník John Weisburger, PhD, vedoucí vědecký pracovník v Institutu pro prevenci rakoviny v Valhalla, NY

Studie lidí, zvířat a Petriho miska-experimenty ukazují, že čaj je vysoce prospěšné pro naše zdraví. Z výzkumu vyplývá, že pravidelné pijáků čaje – lidé, kteří pijí dva šálky nebo více za den – mají méně srdečních chorob a mrtvice, nižší celkový a LDL cholesterol, a zotavit se z infarkty rychleji. K dispozici je také důkaz, že čaj může pomáhat v boji proti vaječníků a prsu.

Čaj také pomáhá zklidnit stres a udržet nás uvolněně. Jedna britská studie zjistila, že lidé, kteří pijí černý čaj byli schopni de-stres rychleji než ti, kteří pili čaj falešnou náhražkou. Čajové pijáci měli nižší hladiny kortizolu, stresového hormonu.

Katechiny, druh flavonoidů a antioxidantů pro boj s chorobami, jsou klíčem k zdravotních výhod pro přípravu čaje je. Zde je tip: Čím déle budete strmé čaj, tím více flavonoidů budete mít ve svém vařit.

Chcete-li získat co nejlepší čaj užitek, některé studie naznačují, pití tři šálky denně snížit riziko srdečních onemocnění. Vzhledem k tomu, ledový čaj ředí, je to lehčí zdrojem flavonoidů – ale přesto se počítá!

Vyberte, zda chcete pít čaj, kdykoli je to možné, a to zejména jako náhrada za nealkoholických nápojů. V dlouhodobém horizontu, pití čaje pomáhá vozit nahoru antioxidanty dostanete za jeden den v čase.

Získat čiré sklo galonů velikosti sklenice: Skleněná nechává slunce dovnitř, a nedává čaj nějaké podivné pachy nebo chutě, které pocházejí z plastu.

Použijte černý čaj: 16 čajové sáčky, aby vznikl jeden galon (16 šálků) slunečního čaje.

Najít slunné místo na terase vašeho slunce čajový sklenici. Let it nasákly sluneční paprsky asi tři hodiny. Vyjměte čajové sáčky. Zalijeme ledu velké letní léčit!

Zdroje: Funkce: “5 Překvapivě zdravých potravin; Čajovny Nabídka zdravé Buzz.” Medical News: “Čaj Ma; Boj vaječníků, karcinomů prsu”, “Pitná Černý čaj může Zrelaxujte; stresu.” Iceteas: “ledový čaj recepty.”

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky