Dieta “eco Atkins ‘

High-protein, low-carb Atkinsova dieta byla po celá desetiletí, i když mnozí odborníci se domnívají, že strava v živočišných tucích tak vysoká, je v rozporu s dobrém zdravotním stavu. Teď je tu vegetariánská Atkinsova dieta alternativa, někdy nazývaný “Eco-Atkinsova dieta.”

Studie ukázaly, že původní Atkins Diet by mohla snížit rezistenci na inzulín (neschopnost těla správně reagovat na inzulínu) a zvýšení “dobrý” (HDL) cholesterolu, ale měl malý vliv na “špatného” cholesterolu (LDL).

Eco Atkinsova dieta přišlo poté, co vědci z Michalské nemocnice v Torontu se rozhodl zjistit, zda je vegetariánská strava s vysokým obsahem bílkovin by mohlo podpořit hubnutí spolu se snížením “špatného” cholesterolu. Vymysleli stravy Eco Atkins, zachování stejného poměru bílkovin a sacharidů, jako původní Atkins stravy, ale nahrazením vysokým obsahem tuku živočišné bílkoviny s rostlinné bílkoviny (zejména ze sóji a lepku).

Pro své studii, která byla zveřejněna v časopise Archives of Internal Medicine vědci dát 47 s nadváhou muže a ženy buď na dietě Eco-Atkins nebo lakto-ovo (včetně mléka a mléčných výrobků a vajec), vegetariánská strava s větším množstvím sacharidů a méně tuku. Obě diety jsou nízký obsah kalorií, které poskytují 60% z požadavků účastníků studie ‘kalorií.

V průběhu čtyř týdnů, obě skupiny snížila v průměru o 8,8 libry, a zlepšila jejich hladiny krevního tlaku, cholesterolu a triglyceridů. Ale ti po Eco Atkinsova dieta viděla větší snížení (0,6%) v “špatného” cholesterolu.

Místo steaky a slaninou zjištěné v původním Atkinsova dieta, Dieta ve studii dostaly připravené potraviny, které tvořily převážně zdravé tuky, sójové výrobky, fazole, ořechy, semena, ne-škrob lepek výrobky, ovoce a zeleniny. Některé 31% kalorií ve stravě pochází z rostlinných bílkovin, 43% z rostlinných olejů a 26% ze sacharidů.

Protein ovlivnilo zejména lepek, sojové nápoje; tof; soy burger; vegetarián produkty, jako jsou slanina, snídaně odkazy a deli plátkem; matice; zeleniny; a obiloviny. Dieta zdůraznil viskózní zeleniny jako okra a lilek, spolu s dalšími low-škrobové zelenině.

Strava zahrnovalo “dobré tuky” z řepkový olej, olivový olej, avokádo a ořechy. Dieters dostal sacharidů z ovoce, zeleniny a obilovin, s omezeným množstvím ovsa a ječmene. Ale jedli žádné škrobnatých potravin, jako obohacený bílý chléb, rýže, brambory nebo pečivo.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …