mrtvice rehabilitačně-přehled

Toto téma se vztahuje na rehabilitaci po cévní mozkové příhodě. Informace o cévní mozkové příhody sám, mrtvice.

Nejlepší způsob, jak získat lepší po cévní mozkové příhodě, je začít rehabilitace po mrtvici ( “rehabilitaci”). V mrtvice rehabilitace, tým zdravotníků pracuje s vámi získat dovednosti, které byly ztraceny v důsledku cévní mozkové příhody. Rehab vám může pomoci

Rehab začíná, když jste stále v nemocnici. Poté, co opustí nemocnici, můžete pokračovat v léčbě u rehabilitačního centra nebo doma. Některé rehabilitační programy nabízejí alespoň 3 hodiny terapie denně, 5 nebo 6 dní v týdnu.

Klíčovou součástí rehabilitace podniká kroky, aby zabránil budoucí mrtvici. Chcete-li zůstat v dobrém zdravotním stavu, může být nutné užívat léky a provést některé změny životního stylu. Pracovat s rehabilitačním týmem rozhodnout, jaký typ cvičení, strava nebo jiných životním stylem jsou pro vás nejlepší.

Máte největší šanci na znovuzískání své schopnosti během několika prvních měsíců po mrtvici. Takže je důležité začít rehabilitaci brzy po mrtvici a trochu dělat každý den.

Vy a vaše rodina, blízcí, a pečovatelé jsou nejdůležitější součástí rehabilitačního týmu. Tým zdravotníků bude pracovat s sebou, vy a vaše pečovatele, který vám pomůže zotavit se z mozkové mrtvice. Rehabilitační tým může zahrnovat doktory a sestry, kteří se specializují na rány rehabilitaci, stejně jako rehabilitační terapeuty, jako je

Sociální pracovník nebo případ manažer vám pomůže a vaši ošetřovatelé zařídit za pomoc a vybavení, které můžete potřebovat doma po opuštění rehabilitačního centra.

Tak dobře, jak jen můžete a být tak nezávislá, jak je to možné; Naučit žít se změnami mozku a těla způsobené mrtvicí; Přizpůsobit životu v rámci svého domova, rodiny a komunity.

Fyzikální terapeut pracovat na problémy s pohybem, rovnováhy a koordinace; Z povolání terapeut, který vám pomůže cvičit stravování, koupání, oblékání, psaní a dalších každodenních úkolů; Řeč-jazyk patolog, který vám pomůže znovu naučit řeč a jazykové znalosti a také pomůže, pokud máte problémy s polykáním; Rekreační terapeut, který vám pomůže vrátit se do aktivit, které jste si užil před mozkové příhodě; Psycholog nebo poradce, který vám pomůže vyrovnat se svými emocemi; Ostatní zdravotníci, jako dietologem, který vám pomůže naplánovat zdravé výživy a odborného poradce, který vám pomůže najít práci nebo se vrátit do práce.