odchlípení sítnice-chirurgie

Chirurgie je pouze léčba odchlípení sítnice. Tyto cíle jsou chirurgie

Chcete-li vrátit zpět na sítnici; Chcete-li zabránit nebo zvrátit ztrátu zraku.

Podstupujících chirurgický zákrok, zatímco skvrna je stále připojen obvykle zachránit zrak; V případě, že skvrna má oddělit, může dojít chirurgie O několik dní později, než by tomu jinak. Dobré vidění po operaci je stále možné, ale méně pravděpodobné.

Ale i s tak vysokou mírou úspěšnosti pro chirurgii, je důležité jednat rychle. Čím déle budete čekat na operaci, tím nižší je pravděpodobnost, že dobré vidění bude obnoven. Když sítnice ztratí kontakt se svými podkladové vrstvy, vize začíná zhoršovat. Oční lékař (oční lékař), který se specializuje na odchlípení sítnice se obvykle dělají operaci během několika dnů ode dne, co byl diagnostikován s odstupem.

Jak brzy budete potřebovat operaci obvykle závisí na tom, zda odchlípení sítnice má nebo by mohla rozšířit tak daleko, že ovlivňují centrální vidění. Když je makula, část sítnice, která umožňuje centrální vidění, ztratí kontakt s vrstvou pod ní, se rychle ztrácí schopnost zpracovat co oko vidí.

Váš lékař rozhodne, jak brzy budete potřebovat operaci na základě výsledku sítnice zkoušky a zkušenosti lékaře při léčbě odchlípení sítnice.

Léčení sítnice slzu může být užitečné v případě, že slza pravděpodobně povede k uvolnění. Symptomy jako vločky nebo blikajícími světly jsou klíčovými faktory při rozhodování o tom, zda se má léčit slzu. Slza, ke kterému dochází hned po zadní odloučení sklivce (PVD), s příznaky je obvykle mnohem nebezpečnější a více pravděpodobné, že pokrok na cestě k odchlípení sítnice, než ten, který probíhá bez příznaků.

Při rozhodování o tom, kdy k léčbě sítnice slzu, Váš lékař vyhodnotí, zda je natržený sítnice je pravděpodobné, že odpojit. V případě, že trhlina je velmi pravděpodobné, že povede k uvolnění, léčba může to obvykle opravit a zabránit oddělovací a potenciální ztrátu zraku. V případě, že trhlina není pravděpodobné, že povede k uvolnění, nemusí být nutné léčbu.