problémy se spánkem

Porucha spánku Trends

Nespavost

Nespavost je sama o sobě často příznakem dalších problémů. Typických nespavosti patří neschopnost usnout nebo spát v noci, probudil dříve než obvykle, a denní únavu.

Ellie McGrat; Láska může být slepá a na chvíli, dokonce i neslyšící. Byl jsem poněkud vědom toho, že můj manžel-k-být měl problém chrápání, ale neuvědomil jsem si, do jaké míry, dokud přítele měl cestoval s prezentovány nás s neobvyklou svatební dar: černým límcem poseté malými elektrodami. Vždy, když můj manžel chrápal, že by si neškodný úrazu elektrickým proudem, který by ho probudit ho – s cílem klimatizace ho zastavit chrápání úplně. Po několika nocí, i když můj manžel volal po …

spánková apnoe

Nadměrná denní ospalost je hlavní symptom. Někteří lidé budou popírat, ospalost, ale cítím unavený. Dalšími příznaky jsou chrápání, frkání a lapal po dechu zvuky, když spíte – často první všiml spícího partnera. Neklidný spánek nebo unrefreshing je také typické, jako jsou bolesti hlavy v dopoledních hodinách.

narkolepsie

Nadměrná spavost během dne, zmírnit zdřímnutí může být příznakem narkolepsie. Snění během NAP a prožívá sen-jako halucinace, jak budete usínat se také varovné signály. Ztráta svalové kontroly (nazvaný kataplexie), který se vyskytuje s emocemi, jako je směje nebo hněvu a neschopnost se pohybovat, jak budete spát nebo se probouzet (zvaný spánková obrna) jsou také příznaky.

Syndrom neklidných nohou

Prvotním varovným signálem je během dne neodolatelné nutkání pohybovat nohama krátce poté, co se dostanete do postele, uprostřed noci po probuzení, nebo dokonce i když vzhůru. To obvykle cítí lépe, pokud se dostanete až k procházet nebo si třít svůj nohu. A “havěť”, nebo záškuby pocit lýtek, nohou, stehen, nebo pažemi jsou příznaky syndromu neklidných nohou – pocity nepohodlí může být docela pestrá. Kopání nebo záškuby pohyby nohou během spánku, a někdy i v bdělém stavu, může být varovné signály.

ZDROJE

Akademie rodinných lékařů.

 Medical News: “Trouble Sleeping Mohlo by to být varovným signálem deprese u starších lidí?”.

Akademie dětské a dorostové psychiatrie.

Lucile Packard Dětské Zdravotnické služby.

Medline Plus: “narkolepsie.”

Agentura pro zdravotnický výzkum a kvalitu.