šindele prevence: plané neštovice očkovací látky a další

Každý, kdo má plané neštovice mohou dostat pásový opar později v životě. Ale je tu vakcína, která může pomoci zabránit šindele nebo dělat to méně bolestivé, pokud to dostaneme. Vakcína šindele (Co je to dokument PDF?) Je známý jako Zostavax. Doporučuje se pro dospělé ve věku 60 a starších, zda nebo ne oni jsem měl pásový opar předtím. Můžete požádat svého lékaře nebo lékárníka o získání vakcíny ve věku 50 až 59 místo. Ale pojištění nemusí pokrýt.

Pokud jste nikdy neměl plané neštovice a nikdy nedostal vakcínu planých, vyhnout se kontaktu s lidmi, kteří mají šindele nebo plané neštovice. Tekutina z puchýřů pásového oparu je nakažlivá a může způsobit planými (ale ne pásový opar) u lidí, kteří nikdy neměli plané neštovice a kteří nikdy nedostal vakcínu plané neštovice.

Máte-li šindele, vyhnout se blízkému kontaktu s lidmi až po vyrážka puchýře hojit. To je obzvláště důležité, aby se zabránilo kontaktu s lidmi, kteří jsou vystaveni zvláštním nebezpečí z plané neštovice, jako je například

Máte-li pokrýt šindelem boláky s typu obvazu, který absorbuje tekutiny a chrání boláky, můžete pomoci zabránit šíření viru na další osoby.

Těhotné ženy, kojenci, děti, nebo kdokoli, kdo nikdy neměla plané neštovice; Každý, kdo je v současné době nemocný; Každý, kdo se slabým imunitním systémem, který není schopen bojovat s infekcí (jako někoho s HIV infekcí nebo cukrovka).