Slunci a rakovina kůže

Tráví příliš mnoho času na slunci vám vrásky a zvyšuje pravděpodobnost vzniku rakoviny kůže.

Spinocelulární karcinom (SCC) je druhou nejčastější formou rakoviny kůže. Je to obvykle nacházejí na místech těla poškozené UV zářením ze slunce či solária. Sun-vystaveni kůže zahrnuje hlavu, krk, uši, rty, paže, nohy a ruce; SCC je poměrně pomalu rostoucí rakoviny kůže. Na rozdíl od jiných typů rakoviny kůže, může se rozšířil do tkání, kosti a okolních lymfatických uzlin, kde se mohou stát obtížně léčitelná. Když zachyceny včas, je to snadno léčit; Některé věci, aby si více pravděpodobné, že …

Téměř všechny rakoviny kůže – 95% – jsou bazálních buněk a karcinomů dlaždicových. Nazývané také non-melanom rakoviny kůže, jsou velmi tvrditelná při léčbě brzy.

Melanom je nejzávažnější formou rakoviny kůže. Začíná v pigmentových kožních buněk zvaných melanocyty.

Včasná léčba výrazně zlepšuje své šance na bití ji.

Neléčí, může se šířit do dalších částí těla a stávají se těžko kontrolovat.

Každý se může dostat rakovinu kůže. Lidé většinou pravděpodobně jej získat, jsou ty, které se

Tmavší pletí lidé mohou také získat jakýkoliv typ rakoviny kůže, i když je to méně pravděpodobné, že pro ně než pro bledě-stáhl lidi.

Jsi také ohroženy, pokud

Vaše riziko melanomu stoupá, pokud

Nejčastější výstražné znamení rakoviny kůže je změna na kůži, typicky novou mol nebo skvrna, nebo změna v existující mol.

bazaliom se mohou ukázat jako malý, hladký, perlově nebo voskový narazit na obličej, uši, nebo krku, nebo jako plochý růžové, červené nebo hnědé léze na trupu nebo paží a nohou.

karcinom dlaždicových buněk může jevit jako pevné, červená boule, nebo jako hrubý, šupinatá rovnou na místě, které mohou krvácet a stát křupavý.

Melanom se obvykle objeví jako pigmentované náplast nebo boule, ale může být také červené nebo bílé. To může připomínat normální mateřské znaménko, ale obvykle má více nepravidelný vzhled.

“ABCDE” Je to dobrý způsob, jak si vzpomenout, co se zaměřit