skalp lupénka: příčiny, příznaky, léčba a šampony

Skalp lupénka je běžná kožní onemocnění, který umožňuje zvýšen, načervenalé, často šupinaté skvrny. To může pop-up jako jediný náplasti nebo více, a může dokonce ovlivnit celý svůj skalp. To může rozšířit i na čelo, zadní část krku, nebo za ušima.

Přibližně polovina z odhadovaných 7,5 milionu mnoho lidí na světě s psoriázou – které mohou mít vliv na jakýkoli povrch kůže – mít na jejich skalp. Někdy je skalp je jediným místem, kde si to, ale to je neobvyklé.

Skalp psoriázy mohou být mírné a téměř neznatelné. Ale také to může být těžké, vydrží dlouhou dobu a způsobují silné, krustě vředy. Intenzivní svědění může ovlivnit váš spánek a každodenní život, a škrábání hodně může vést ke kožním infekcím a vypadávání vlasů.

Příznaky mírné skalp psoriázy může zahrnovat pouze mírný, jemný škálování. Příznaky středně těžkou až těžkou psoriázou skalpu zahrnují

Skalp lupénka není sám o sobě způsobit vypadávání vlasů, ale poškrábání hodně, nebo velmi těžké, osvojovat na šupinaté skvrny, drsné ošetření a stresu, který jde ruku v ruce s podmínkou, může vést k dočasné vypadávání vlasů. Naštěstí vaše vlasy obvykle roste zpět poté, co vaše pleť vymaže.

Máte-li některý z těchto příznaků, navštivte svého lékaře nebo dermatologa. Ten může jednoduše se podívat nebo si biopsie kůže vyloučit podobné podmínky jako je seboroická dermatitida.

První linií obrany je léčba použít přímo na kůži: medikované šampóny, krémy, gely, oleje, masti a mýdla. Můžete získat některé z těchto produktů přes pult, ale ty silnější na předpis.

Over-the-counter produkty často obsahují jednu ze dvou léků schválen FDA pro psoriázy