styes a chalazia: příznaky, typy, procedury

Styes a chalazia jsou hrudky v nebo podél okraje víčka. Mohou být bolestivé a nepříjemné, ale oni jsou zřídka závažné. Většina zmizí samy o sobě bez léčby.

Ječné zrno je infekce, která způsobuje jemné červené bouli na víčka. Většina styes se vyskytují podél okraje víčka. Dojde-li k ječné zrno uvnitř víčka, se nazývá vnitřní hordeolum (řekněme “Hor-dee-OH-lum”); Chalazion (řekněme “Kuh-LAY-Zee-on”) je paušální v očním víčkem. Chalazia (množné číslo) může vypadat jako styes, ale oni jsou obvykle větší a nemusí bolet.

Vzhledem k tomu, ječné zrno roste, víčko se stane oteklé a bolestivé, a oko může voda; Většina styes bobtnat po dobu asi 3 dny před tím, než zlomit otevřený a vypouštěcí; Styes obvykle léčit asi za týden.

Styes jsou způsobeny bakteriální infekcí. Obvykle se bakterie rostou v kořenovém adresáři (folikulu) ze dne o řasy. Vnitřní hordeolum je způsobena infekcí v jedné z drobných mazových žláz uvnitř víčka.

A chalazion se tvoří, když olej žlázy v očních víček ucpe. Pokud vnitřní hordeolum neodtéká a léčit, může se proměnit v chalazion.

Ječné zrno obvykle začíná jako červený hrbol, který vypadá jako pupínek podél okraje víčka.

Chalazion začíná jako pevné hrudky nebo cysta pod kůži víčka.

Lékaři diagnostikovat tyto problémy v podrobnějším zkoumání víčko. To může být obtížné rozeznat rozdíl mezi ječné zrno a chalazion. V případě, že je tvrdá bulka uvnitř víčka, lékař pravděpodobně diagnostikovat to jako chalazion.

Na rozdíl od styes, chalazia často nebolí; Chalazia rostou pomaleji než styes. Je-li chalazion dostane dostatečně velký, může to mít vliv na Váš zrak; Zánět a otoky mohou šířit do oblasti kolem oka; Chalazia často odezní během několika měsíců bez léčby.