dospívající s diabetem: vydává pro rodiče – přehled témat

diabetes Trends

V dospívání může být nejtěžší čas pro mladého člověka s cukrovkou a rodiči. Normální cyklus rychlých proudech růstu a období pomalého růstu spolu s normálními teenager chování bude pozdě spát, spát pozdě, a jíst jídla v různých časech dělá to těžké udržet hladinu cukru v krvi teenager důsledně během jeho nebo její cílového rozmezí ,

Sam Talbot, runner-up a fanouškovskou základnu z druhé sezóně Bravo je “Top Chef”, je bývalý šéfkuchař imperiální č Nine v hotelu New York Mondrian Soho a Surf Lodge v Montauk, NY Talbot, 34, také žije s typem 1 diabetes. Ve své kuchařce sladký život, která byla zveřejněna minulý rok, on sdílí jeho osobní zdraví a wellness filozofii, stejně jako někteří z jeho oblíbených diabetes příjemný receptů. Zde se jídla ještě více o tom, jak zůstane zdravý; Jaký je váš přístup k vaření a potraviny; Jsem …

Váš teenager může být velmi vyspělý a převzít odpovídající odpovědnost za jeho nebo její péči o diabetiky. Pokud ano, bude vaše práce jako rodič poskytovat odpovídající dohled být relativně snadné. Na druhé straně, teenager vzpoura je normální. Vaše dítě, kdo má cukrovku může rebela podle osopují na tebe vzestupy a pády onemocnění. Snažte se být empatický, a představte si, pocity strachu, smutku, hněvu, a to i vina vaše dítě může cítit.

Přeskakování dávky inzulínu nebo jiný lék na cukrovku; Jíst s vysokým obsahem tuku, vysoce kalorické stravy nebo jíst kdykoliv a cokoliv on nebo ona chce, ignoroval denní stravu; Falšování nebo lže o výsledcích testů cukru v krvi; Skrytí nebo popírání této choroby, když kolem svých přátel ve snaze “zapadnout.

Váš teenager s diabetem je rebel od

Toto chování může vést k vážnému problému s vysokou hladinou cukru v krvi, a dokonce i diabetické ketoacidózy.

Teenageři, zvláště děvčata, může se pokusit kontrolovat svou váhu tím, že jde o výstřelek stravy, zvracení po jídle, nebo jíst jen velmi málo jídla. Vzhledem k tomu, inzulín může způsobit osoba, k přibírání na váze, dospívající také může přeskočit dávky ve snaze zhubnout. To může být nebezpečné a může vést k vysokým nebo nízkým nouze cukru v krvi, nebo poruchou příjmu potravy.

Můžete to udělat některé věci, které mohou být užitečné a může snížit tendenci Nag váš teenager

Promluvte si s lékařem, pokud máte vážné obavy o váš teenager, který má cukrovku.

Udržujte onemocnění perspektivní-jako jediná součást života člověka. Povzbudit vaše dítě bude stejně aktivní jako on nebo ona by chtěl být ve sportu a dalších zdravých aktivit; Nevytvoří zálohu úplně vypnout, ale vyžadují, aby váš teenager převzít plnou odpovědnost za své péči o diabetiky. Přijmout fakt, že nakonec je to až vaše dítě převzít kontrolu nad jeho nebo její péče. Být tam na podporu a vedení. Pokud jste povzbudil vaše dítě vzít na sebe větší a větší odpovědnost v minulosti a dali příslušné pokyny a dohled nad nimi, bude tento přechod odpovědnosti za mnohem hladší; Aby váš teenager se setkat s jeho nebo její diabetes zdravotnickým pracovníkem sám. To podpoří vaše dítě bude velmi zapojit do své péče. Registrovaný dietolog může pomoci váš teenager budovat zdravou stravu; Nenechte přehnaně k vysoké hladiny cukru v krvi. Každý, kdo s diabetem je má čas od času. Chválit teenager pro kontrolu jeho nebo její hladina cukru v krvi a problém-řešit způsoby, jak ji efektivně zvládnout; Použít flexibilní dávkování inzulínu rozvrh s kombinací dlouhodobě působící a rychlé působící inzuliny. To umožňuje větší flexibilitu pro ty časy, kdy on nebo ona spí pozdě, navštěvuje večírky, nebo mění jídlo plán; Použijte inzulínovou pumpu namísto více injekcí. Někteří mladí lidé opravdu rád pomocí inzulínové pumpy, protože to je méně zřejmý způsob, jak dát své inzulínové injekce. Pokud je rychle účinkující inzulín používá spolu s jídlem, čerpadlo umožňuje v případě potřeby vhodné poskytnout mimořádnou dávku; Identifikovat systém bezpečnostní podpory. Vzhledem k tomu, nízká hladina cukru v krvi je pravděpodobnější, zejména, pokud váš teenager je udržet hladinu cukru v krvi těsně v cílovém rozmezí, on nebo ona musí mít alespoň jednoho kamaráda, který ví, co dělat v případě nouze. Pomůže váš teenager identifikovat přátele, kteří mohou být záložní pro bezpečnost. Diskutujte kdo jiný potřebuje vědět, a to, co potřebují vědět.