esenciální letní BBQ příslušenství

Spolu s kečup, nakládaná zelenina, a buchty, by měly být dvorek barbecuers vyzbrojen něčím jiným tento grilování sezónu: teploměr na maso. Odborníci říkají, že je to jediný jistý způsob, jak zabránit potenciální katastrofě otrava jídlem.

Jediný bezpečný hamburger je jedna vaří na 160 stupňů, “říká Nancy Donley, prezident neziskové Safe tabulkách naší prioritou, potravinové bezpečnosti nátlakovou skupinu.” Výzkum ukázal, barva není spolehlivým ukazatelem.

Donley dozvěděl o bezpečnosti potravin v nejtěžší možným způsobem. Před sedmi lety, její syn Alex snědl kontaminované hamburger a zemřel. Byl jen 6. “Neměl jsem ponětí, – Opravdu ne – že potraviny by mohlo být nositelem bakterií,” říká.

Co zabil Alex byl infekce bakterií E. coli. To může způsobit vážné komplikace s názvem hemolytický uremický syndrom (HUS).

HUS mohou pocházet z jiných příčin, ale 75% z nich se týká potravin poisonin; většina z nich na [E.coli], “říká Edward Traceman, MD, který léčil Alex Donley.” Problém není bakterie samotného, ​​ale toxin uvolní bakterie.

Traceman říká HUS způsobuje jeden hlavní symptom v těle – krevní sraženiny -, která vede k četným komplikacím, jako je selhání ledvin. “Nemusíte používat antibiotika ji léčit. To, co se snaží udělat, je čistý toxin z těla, omytím krev, v podstatě …. Při pokusu o přečkat bouři.”

Ve skutečnosti, studie výzkumníků z University of Washington School of Medicine v Seattlu ukázaly, že u dětí infikovaných E. coli, antibiotika mohla skutečně přinést na HUS.

Většina pacientů setřást otravu E. coli do šesti týdnů, Traceman říká, ale asi 5% nikdy dělat.

Jaké starosti Donley je, že situace E. coli nemusí mít lepší moc, i přes řadu dobře medializované případy, včetně 1993 ohniska souvisejícího s nedostatečně tepelně hamburgery z Jack in the Box restauracích a spoustě 1996 případů se vztahem k Odwalla značky ovoce šťáva.

Dobrou zprávou je, že případy z potravin bakteriálních nemocí již od roku 1996 poklesl o 23%, podle CDC. Čtyři hlavní bakteriální onemocnění přenášených potravou – Campylobacter, Salmonella, Listeria a E. coli – v posledních šesti letech klesl o 21%. Campylobacter infekce klesla o 27%, infekce z listerie klesly o 35%, a Salmonella infekce se snížil o 15%. infekce E. coli poklesl o 21%, ale všichni část tohoto poklesu došlo od roku 2000.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky