Problémy tetování – přehled témat

Tetování a permanentního make-upu byly používány ve většině kultur po staletí a v poslední době se staly velmi populární u mužů i žen. Většina lidí, kteří mají tetování nevyvíjejí žádné problémy. Home léčba může pomoci urychlit hojení a zabránit problémům.

Problémy s tetováním zahrnují

Ujistěte se, že vzít v úvahu všechny aspekty tetování. Tetování by měly být považovány za trvalé. odstranění tetování je těžké a může způsobit zjizvení. To nemusí být možné úplně odstranit tetování a obnovit normální barvu a texturu pleti. Pokud jste dosud učinil rozhodnutí o tetování, naleznete v části Prevence Informace o tetování.

Dočasné tetování, jako je henna tetování (mehndi), může také způsobit problémy. Přestože většina složek v dočasné tetování jsou bezpečné pro aplikaci na kůži, tam byly hlášeny alergické kožní reakce (kontaktní dermatitida) do složek v některé z tetování. Henna tetování nejsou schváleny pro použití v USA Food and Drug Administration (FDA). Henna je barvivo rostlina-založené a je schválen pro použití pouze jako barvy na vlasy.

Spotřebitelé a zdravotničtí pracovníci by měli hlásit nežádoucí reakce na tetování a permanentní make-up, stejně jako reakce na dočasné tetování.

Zkontrolujte, zda vaše příznaky se rozhodnout, zda a kdy byste měli navštívit lékaře.

Infekce u tetování místě; Menší kožní reakce (kontaktní dermatitida) nebo závažné alergické reakce na způsobu tetování nebo barviva; Zjizvení, které mohou zahrnovat zvýšen jizva tkáně (keloidy); Šíření infekčních chorob, jako je například hepatitidy B, hepatitidy C nebo viru HIV (virus lidské imunodeficience), je-li použit způsob špinavý nebo zařízení.