rakovina kůže: melanom, karcinom bazálních buněk a dlaždicových buněk

Rakovina kůže je nejčastější ze všech lidských rakovin, s 1 milionů lidí v USA každý rok diagnostikováno s nějakým typem onemocnění.

Existují tři hlavní typy rakoviny kůže: karcinom bazálních buněk (BCC), dlaždicobuněčný karcinom (SCC), a melanomu. První dvě rakoviny kůže jsou seskupeny dohromady jako nemelanomových kožních nádorů. Jiné neobvyklé typy rakoviny kůže patří tumory Merkelová a dermatofibrosarkomem protruberans.

Zde jsou základy, na rakoviny kůže

Stejně jako mnoho jiných druhů rakoviny, rakoviny kůže začínají jako prekancerózní léze. Tyto prekancerózní léze jsou změny kůže, které nejsou rakovinu, ale může stát rakoviny v průběhu času. Zdravotničtí profesionálové často se odkazují na tyto změny jsou dysplazie. Některé specifické změny dysplastické, které se vyskytují v kůži, jsou následující

Nedávné studie ukazují, počet případů rakoviny kůže v USA roste alarmujícím tempem. Naštěstí se jí zvýšit informovanost ze strany mnoha lidí na celém světě a jejich poskytovateli zdravotní péče má za následek dřívější diagnózu a lepší výsledky.

Vzhledem k tomu, množení buněk, tvoří hmoty nazývá nádor; Nádory jsou rakovinné pouze v případě, že jsou maligní. To znamená, že zasahovat do průniku do sousední tkáně (zejména lymfatických uzlin), protože jejich nekontrolovaného růstu; Nádory mohou také cestovat do vzdálených orgánů prostřednictvím bloodstream.This proces napadat a šíření do dalších orgánů, se nazývá metastázy; Nádory přemoci okolních tkání tím, že napadne jejich prostor a brát kyslík a živiny, které potřebují přežít a fungovat.

Drtivá většina kožních nádorů jsou bazálních buněk karcinomů a dlaždicových buněk karcinomů. Zatímco maligní, to je nepravděpodobné, že šířit se do jiných částí těla. Mohou být místně znetvořující, pokud se neléčí brzy; Malý, ale významný počet kožních nádorů je maligních melanomů. Maligní melanom je vysoce agresivní rakovina, která má tendenci se šířit do jiných částí těla. Tyto nádory mohou být fatální, pokud se neléčí včas.

Aktinickou keratózu je oblast červené nebo hnědé, šupinatá, drsné pokožky, která může vyvinout v karcinom dlaždicových buněk; Névus je krtek, a abnormální krtci se nazývají dysplastické névy. Ty mohou potenciálně vyvinout melanom v čase; Krtci jsou prostě výrůstky na kůži, které jen zřídka vyvinout v rakovinu. Většina lidí má 10 až 30 molů na svém těle, které mohou být identifikovány jako ploché nebo vyvýšené, hladké na povrchu, kolo nebo oválného tvaru, růžová, pálením, hnědé nebo tělové barvy, a ne větší než čtvrtina-palec napříč. Pokud krtek na svém těle vypadá jinak než ostatní, zeptejte se svého poskytovatele zdravotní péče, aby se na to podívat; Dysplastické névy, nebo abnormální mol, není rakovina, ale může být rakovina. Lidé mají někdy tolik jak 100 nebo více dysplastických névů, které jsou obvykle nepravidelného tvaru, s vrubem nebo slábnoucím hranic. Některé mohou být plošné či vyvýšené a povrch může být hladký nebo drsný ( “písečno”). Oni jsou často velké, na čtvrt palce napříč nebo větší, a jsou typicky smíšené barvy, včetně růžové, červené, pálením, a hnědé.