rh senzibilizaci během těhotenství, co zvyšuje riziko

Rh senzibilizaci může nastat, když je člověk s Rh-negativní krev vystavena Rh-pozitivní krve. Během těhotenství, Rh negativní žena může stát citlivý když je nese Rh-pozitivní plod.

Ačkoli vzácný, Rh senzibilizace bylo známo, že dojít po sdílení jehel mezi injekčními uživateli drog. Transfuzi Rh-pozitivní krve v Rh-negativního člověka může také vyvolat senzibilizaci. Ale to je velmi vzácné, protože krev je testována vždy před transfuzí.

Dodání; Břicha trauma, jako je například z autonehody; Břišní chirurgie, jako je císařským řezem; Placenta abruptio nebo placenta previa, oba který může způsobit krvácení placenty; Externí Cephalic verze pro plod koncem pánevním; Porodnické postupy, jako je amniocentéza, odběr vzorků krve plodu nebo odběru choriových klků (CVS); Potrat (samovolný potrat), mimoděložní těhotenství, nebo volitelný potrat (lékařské nebo chirurgické potraty) po 8 týdnech plodu věku (kdy začne produkce fetální krvinek); Parciální molární těhotenství zahrnující růst plodu než 8 týdnů.