rizikové faktory pro vznik infekce HIV – přehled témat

Většina lidí dostat HIV tím, že nechráněný pohlavní styk s někým, kdo je HIV pozitivní. HIV se může šířit i přes nechráněný orální sex. 1 Další obyčejný způsob, jak dostat virus je, když injekční užívání drog a sdílení jehel s někým, kdo je infikován virem HIV.

Mají nechráněný sex (sex bez kondomů); Mají více sexuálních partnerů; Jsou to člověk, který má sex s jinými muži; Mít partnera vysoce rizikové (y) (partner má více sexuálních partnerů, je člověk, který má sex s jinými muži, nebo vstřikuje drogy); Máte nebo jste v nedávné době prodělal sexuálně přenosnou infekcí, jako je například syfilis nebo aktivní herpes.

Podle zákona o cenově dostupnou péči, mnohé zdravotní pojistné plány zahrnují preventivní pečovatelské služby, včetně prohlídek, očkování a screeningových testů, a to bez nákladů na vás. Další informace.

Zdravotní pojištění Center

Lidé, kteří drogy injekčně nebo steroidy, zejména pokud sdílejí jehly, stříkačky, sporáky nebo jiné vybavení používané drogy injekčně, jsou vystaveni riziku nakažení virem HIV.

Děti, které se narodily matkám, které jsou infikovány virem HIV jsou také vystaveni riziku infekce.

HIV se může šířit snadněji v časné fázi infekce, kdy jsou přítomny první chřipka-jako symptomy HIV (akutní retrovirový syndrom), a později, je-li příznaky související s HIV onemocnění vyvíjet.

Riziko nákazy HIV od krevní transfúze nebo darované orgánu je velmi nízká ve Spojených státech. Všechny darované krve a orgánů jsou promítány na protilátky HIV a HIV RNA, který může objevit HIV, než k tvorbě protilátek. Toto nízké riziko nesnižuje význam omezení použití darované krve (je-li to možné) nebo povzbuzovat lidi, kteří vědí, že se chystáte podstoupit operaci darovat vlastní krev (tzv autologní dárcovství).

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) doporučuje screening HIV jako součást rutinního vyšetření krve. Vy a Váš lékař může rozhodnout, zda testování je pro vás to pravé.