sundowning syndrom demence a Alzheimerovy: příčiny, příznaky a léčba

Neil Lava, M; dne 17. prosince 2015

Když jste s někým, kdo má Alzheimerovu chorobu, můžete si všimnout velké změny v tom, jak se chovají v pozdní odpoledne nebo podvečer. Lékaři říkají sundowning, nebo západ slunce syndrom.

Slábnoucím světle se zdá být spoušť. Tyto příznaky mohou zhoršovat jak noc pokračuje a obvykle lepší ráno.

I když nemusí být schopni úplně zastavit, můžete podniknout kroky, které pomáhají spravovat tuto náročnou denní dobu, takže si oba lépe spát a jsou méně unavení během dne. Nechte svou drahou polovičku lékař vědět, jaké změny jste viděli, taky.

Je-li někdo sundowning, mohou být

Mohou také

Až 1 z 5 lidí s západu slunce syndromem Alzheimerovou get. Ale může se také stát, ke starším lidem, kteří nemají demenci.

Lékaři nejsou jisti, proč sundowning stane.

Někteří vědci se domnívají, že změny v mozku člověka s demencí může mít vliv na jejich vnitřní “Tělo hodiny.” Na oblast mozku, která signalizuje, když jste vzhůru nebo spící rozkládá u lidí s Alzheimerovou chorobou. To by mohlo způsobit sundowning.

Může být pravděpodobnější, pokud váš milenec je

Co se děje kolem někoho, lze také nastavit vypnutí sundowning příznaky. Některé spouštěče jsou

Pokud se cítíte unavení nebo frustrovaný na konci dne poskytování péče, váš milenec si všimnout, dokonce aniž byste něco řekl. To jim může narušit taky. Je normální, že vás jako pečovatele, aby pocity podobně. Snažte se být vědomi toho, jak se vám podaří ty emoce, pokud si myslíte, že by mohl dělat rozdíl.

Podívejte se na vzory. Všimněte si věci, které vypadají, že ji spustit, a pak dělat to nejlepší, aby se zabránilo nebo omezit tyto spouštěče.

Rozrušený (rozrušená nebo úzkosti; Restles; Irritabl; Confuse; Disoriente; Demandin; Podezřelý

Yel; Pac; Slyšet nebo vidět věci, které nejsou ther; Mají výkyvy nálad

Příliš pneumatikách; Hlad nebo žízeň; Depresse; V Pai; Otvor; S problémy se spánkem

Méně světla a další stíny v domě. To může způsobit zmatek a strach; Problémy oddělování sny od reality. To může být matoucí.