tamoxifen pro léčbu a prevenci rakoviny prsu

Tamoxifen je lék, který blokuje ženský hormon estrogen v těle. Již více než 30 let, lékaři předepsat to bojovat rakovinových nádorů prsu, které jsou závislé na estrogenu růst.

: V případě rakoviny prsu mohou šířit

Vědci nejsou jisti, přesně tak, jak lék funguje. Ale vědí, že některé buňky karcinomu prsu jsou citlivé na estrogen. Potřebují, aby růst a šíření. Aby se palivo, které růst, estrogen je třeba připojovat k těmto buněk rakoviny prsu.

Lékaři si myslí, že tamoxifen zastaví estrogen od připojení do cely. No estrogen znamená žádný růst pro tyto typy buněk rakoviny prsu.

Existují různé důvody, včetně

Ve vyšších než běžné dávce, tamoxifen může dokonce zabít buňky rakoviny prsu, které nejsou závislé na estrogenu.

Ženy, které mají žádnou historii rakoviny prsu může mít tamoxifen jako způsob, jak chránit je před získání této nemoci. Tento lék snižuje riziko rakoviny prsu ve dvou směrech

Tamoxifen také udržuje zdravé mléčné žlázy v růstu a násobení. Tímto způsobem se také snižuje počet buněk, které by se mohly stát rakoviny.

Ve studii s více než 13.000 žen s vysokým rizikem rakoviny prsu, vědci zjistili, že ženy, které se tamoxifen po dobu 5 let, měly méně rakoviny prsu než ženy, kteří se placebo. Novější výzkumy naznačují, že podávání léku po dobu 10 let snižuje riziko ještě více.

Další studie National Cancer Institute zjistil, o snížení o 50% případů rakoviny prsu u žen s vysokým rizikem, kteří se tamoxifen. Studie také zjistila, další plus pro medicínu – to snižuje pravděpodobnost zlomenin kyčle, zápěstí a páteře ze stavu osteoporózy kostí ředění.