boty a diabetes: co je na svých záležitostech nohy

Když máte cukrovku, je třeba věnovat zvláštní péči o vaše nohy. To je důvod, proč je důležité zkontrolovat své nohy každý den a vyberte si boty moudře.

Noste dobře padnoucí, pohodlné boty, které pomohou udržet drobné problémy nohou – jako kukuřice, blistru nebo kalusu – od odbočky do těch vážných.

Udělat hubnutí s cukrovkou jednodušší nastavením S.M.A.R.T. cílů; CHYTRÝ. je zkratka pro konkrétní, měřitelné, dosažitelné, relevantní a časově vymezené. Když jsou vaše cíle S.M.A.R.T., bude to jednodušší, aby zůstali na trati s vaší stravě; Chcete-li pomoci spravovat své diabetes, budete muset rozšířit sacharidů více rovnoměrně po celý den. Tak, například, S.M.A.R.T. Cílem je “Budu jíst snídaně obsahující 45 gramů sacharidů denně pro další 2 týdny €.; Zde je S.M.A.R.T. breakdow; Konkrétní:…

Pokud jste neměli vaše noha měří ve chvíli, navštívit obchod s obuví vidět, jakou velikost byste měli nosit, říká pedikér James Wrobel, DPM. Nekupujte boty, které jsou příliš malé nebo příliš velké, což může způsobit puchýře a mozoly, říká.

Asi 6 z 10 lidí s diabetem nosit boty špatné velikosti, studie na University of Dundee ve Spojeném království ukazuje. Další studie ukazuje, že pouze asi jedna čtvrtina všech lidí nosí boty správné velikosti.

Nepleť těsnost pro dobrou podporu, říká Wrobel. Místo toho nosí boty s pohodlnou podporu.

Jakmile znáte své správnou velikost

1. Podívejte se na boty, které nemají špičaté prsty. Místo toho si vybrat ty s prostorným “toe box”, takže vaše prsty mít dostatek manévrovací prostor. Tímto způsobem nebudou rozdrceny dohromady. Budete mít menší šanci na kuří oka, mozoly a puchýře, které může proměnit v vředy.

2. Pokud lze odstranit stélku Bota je, vezměte si ji ven a šlápnout na něj. Vaše noha by se pohodlně vejde na něj bez přesahu. Pokud je vaše noha je větší než stélky, bude přeplněné uvnitř boty, když jej nosit. Zvolte jinou botu.

3. Vyhněte se boty s vysokými podpatky, protože tlak na bříška nohou. Máte-li poškození nervů, možná neuvědomují, že oblast je bolavé nebo dostat mozoly. Vysoké podpatky může také způsobit problémy s bilancí, zejména pokud máte poškození nervů.

4. Vyhýbejte se sandály, žabky nebo jiné open-špičkou boty. Popruhy lze vyvíjet tlak na částech nohou, což vede k vředy a puchýře. Open-toe boty může vás náchylné ke zraněním, jako jsou řezy. Je to také snadnější pro štěrku a malé kameny se dostat dovnitř nimi. Ty mohou otírat nohy, což způsobuje vředy a puchýře.