rh senzibilizaci během těhotenství, co se stane,

Pokud jsou uvedeny Rh imunoglobulinu těsně před nebo po události vysoce rizikové, jako je potrat, amniocentéza, potraty, mimoděložní těhotenství, nebo při porodu, máte šanci stát citlivější na krev Rh-pozitivní plodu.

Pokud jste byli Rh-citlivé v minulosti, je třeba pozorně sledovat během jakéhokoli těhotenství s Rh-pozitivní partnera, protože plod je větší pravděpodobnost, že Rh-pozitivní krve. V reakci na Rh-pozitivní plod, váš imunitní systém může rychle vyvíjet IgG protilátky, které může procházet placentou a zničit fetální červené krvinky. Každý následující těhotenství s Rh-pozitivní plod může způsobit vážnější problémy pro plod. Výsledný plodu onemocnění (tzv Rh nemoc, hemolytická nemoc novorozence, nebo fetální erytroblastóza) mohou být mírné až těžké.

Pokud jste byli Rh-citlivé v minulosti, může Rh-negativních plod není vyvolat imunitní reakci.

Mírná Rh nemoc zahrnuje omezenou zničení plodu červených krvinek, což může vést k mírné anémie plodu. Plod je obvykle možné provádět na horizontu a nevyžaduje žádnou speciální léčbu, ale může mít problémy se žloutenkou po narození. Mírná Rh nemoc je více pravděpodobné, že se budou vyvíjet v prvním těhotenství poté, co došlo k senzibilizace; Středně Rh nemoc zahrnuje zničení větší počet fetálních červených krvinek. Plod může vyvinout zvětšená játra a může se stát mírně anemický. Plod může být nutné, aby byly doručeny do období a může vyžadovat krevní transfúze před (zatímco v děloze), nebo po porodu. Novorozenec s mírným Rh nemoc je sledována na žloutenku; Závažné onemocnění, Rh (fetální hydrops) zahrnuje rozsáhlou destrukci fetálních červených krvinek. Plod vyvíjí těžká anémie, játra a zvětšení sleziny, zvýšená hladina bilirubinu, a zadržování tekutin (edém). Plod může potřebovat jeden nebo více krevních transfuzí před narozením. Plod s těžkou chorobou, kteří Rh přežije těhotenství mohou potřebovat výměnu krve. Tento postup nahrazuje většinu krve dítěte s dárců krve (obvykle typu O, Rh-negativní); Historie těhotenství s Rh nemoci je to znamení, že budete potřebovat zvláštní zacházení, když jste těhotná s Rh-pozitivní plod.