skladem vaši kuchyň v případě katastrofy

Hurikánová sezóna slouží jako připomínka, že katastrofy se může stát, když je nejméně očekáváte. Ale pokud se postarat o to, být připraven předem, může pomoci vy a vaše rodina zůstat bezpečné a zdravé, když ke katastrofě.

Fazole, sušené a konzervované; Zrna – rýže, těstoviny, kukuřičná mouka, rýže v sáčcích; Vysušeny a konzervované zeleniny; Nakládané potraviny; Vysušeny a konzervované ovoce; Šťávy a jiné nápoje (instantní káva, čaj); Snídaňové cereálie; Ready-to-jíst potraviny, jako jsou ořechy, granola bary, arašídové máslo, džemy a želé, sušenky, a stezka mix; Práškový nebo trvanlivého mléka; Sušené nebo konzervované polévky, dušená masa a chilli; Konzervy tuňák, losos, kuřecí či jiné maso nebo hovězí maso trhané; Rozpuštěný dětská výživa a dětská výživa.

Skladovat vaši kuchyň s správné ingredience a zařízení zajistí, že budete schopni připravit zdravé jídlo a to iv době krize. Abychom vám pomohli připravit, hledal radu u vládních a bezpečnosti potravin expertů o tom, jak bude katastrofa připravené ve vaší kuchyni.

Osazení svou spíž s různými konzervovaných, sušených a ve skle potraviny vám umožní připravit zdravé jídlo bez elektřiny. Sheah Rarback, RD, Miami rezident, který přežil četné výpadky proudu a hurikány, navrhuje myšlení mimo krabici při výběru spíž položky.

“Jdi do obchodu s potravinami při hledání různých skladovatelné potraviny, jako je například [konzervy nebo Jarred] srdíčka artyčoků, pečených paprik, sušené ovoce mimo rozinky, všechny druhy ořechů, hummus, ramen či asijské rýžové nudle, takže jste připravíme jídla, “říká.

Vzhledem k tomu, konzervované potraviny mají tendenci být vysoký obsah sodíku, se doporučuje skladovat na nějaké nižší sodíku potraviny, které jsou k dispozici. Ujistěte se, že komora má celou řadu potravin, které můžete kombinovat pro zdravé stravování a občerstvení po dobu až tří dnů.

Skladovatelné potraviny, je třeba mít po ruce zahrnovat

Budete také muset vodu – několik galon džbánky z ní, pokud to prostor dovoluje.

“V ideálním případě byste měli skladovat litry vody na osobu a den po dobu až tří dnů,” říká Rarback.

Spolu s dobře zásobenou spíží, budete potřebovat nějaké vybavení. Nejprve se ujistěte, že máte teploměry pro kontrolu teploty obou chladničky a mrazničky. Váš cílem je udržovat mrazáku při teplotě 0 stupňů Celsia a 40 stupňů pro chladničky. Nečekejte na disaste; dát teploměry v oddílech dnes.

Jiné zařízení, které se bude hodit: ruční otvírák na konzervy, nepromokavé zápasy, Heavy-Duty hliníkové fólie, papírové ručníky, papírové talíře, plastové nádobí a poháry, suché sáčky s ledem, venkovní gril nebo tábor kamna a palivo pro vaření.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky