chirurgie pro spinální kompresních zlomenin: co můžete očekávat během rekonvalescence

Je přirozené, že chce vrátit ke svým pravidelným činnostem co nejdříve po operaci. Ale hodně záleží na typu provozu dostanete.

Ve dvou běžných metod, vertebroplastice a kyfoplastiky, váš lékař provede malý řez v zádech, který umožňuje rychlejší zotavení.

Pokud máte zkušenosti s kostmi je do značné míry omezena na uvedení na tomto skeletu kostýmu každý Halloween, pak byste mohl být podvádění sám z důležitých preventivní péče; Take tento kvíz zjistit, kolik toho víte o zdraví kostí, a dozvědět se něco o tom, co můžete udělat pro ochranu vašeho kostru od hlavy až k patě; 1. Největší kost v lidském těle i; A; Skul; b; Roztočit; C; Stehenní kost (stehenní kosti; d; holenní kosti (holenní kosti; Odpověď: c. Váš stehenní kosti …

Pokud se vám operaci páteře fúze, řez je větší a trvá déle léčit.

Tyto techniky jsou podobné, a obnovení podle stejného vzoru. V obou případech se váš lékař vstřikuje cement do své poškozené páteře.

Jakmile se to dělá budete přesměrováni na pooperačním pokoji. Zdravotnický personál bude sledovat za hodinu nebo dvě, zatímco anestézie, lék, který vám dorazí během chirurgického zákroku, vyprchá.

Budete pravděpodobně opustí nemocnici ve stejný den, ale budete potřebovat odvézt domů.

Ty by mohly mít nějakou bolest v zádech na jeden den nebo dva v místě, kde se operace provádí. Budete získat nějaké úlevy, pokud si dát ledový obklad na ploše.

Ty mohou být také schopen přijmout over-the-counter lék proti bolesti, jako je paracetamol nebo ibuprofen. Zeptejte se svého lékaře, který je pro vás to pravé. Nebo byste mohli potřebovat silnější lék proti bolesti.

Často, bolesti zad začne polevit 24 až 48 hodin po zákroku. Pro některé lidi to může trvat déle – až 3 dny – cítit lépe. Každý je jiný. Poraďte se se svým lékařem o tom, co může očekávat. Pokud máte stále bolí po operaci, diskutovat o jiné způsoby, jak získat úlevu.

Lékař Vám pravděpodobně podpoří vrátit ke svým běžným aktivitám co nejdříve. Ale neměli byste dělat intenzivní cvičení nebo zvedání těžkých břemen po dobu několika týdnů, takže se nemusíte reinjure záda.

Fyzikální terapeut může ukázat cvičení, které vám pomohou obnovit. Lékař by také doporučujeme nosit ortézu držet záda v klidu, zatímco to se hojí.

Uvidíte svého lékaře, opět během několika týdnů po operaci. Bude zkontrolujte, zda jste hojí dobře a že vaše bolest zlepšila.

Vzácně vertebroplastika a kyfoplastiky mohou mít komplikace, jako je například

Zavolejte svého lékaře ihned, pokud máte