kouření a onemocnění srdce

Asi víte, že kouření cigaret způsobuje problémy s dýcháním a rakovinu plic. Ale věděli jste to také zvyšuje pravděpodobnost, že mají srdeční infarkt?

Lidé, kteří kouří, jsou dvakrát až čtyřikrát větší pravděpodobnost, že dostanete srdeční choroby. Riziko je ještě větší u žen, které kouří a také berou antikoncepční pilulky.

Cigaretový kouř je také špatné pro lidi kolem sebe. Pasivní kouření může způsobit srdeční choroby a rakovinu plic u lidí, kteří nekouří.

13 Best Ukončete-kouření Tipy Ever

Nikotin v kouři

Brzy poté, co přestanete, bude vaše šance na získání srdečních onemocnění nebo vysokého krevního tlaku klesnout. Po 1 až 2 roky nekouří, budete mnohem méně pravděpodobné, že si onemocnění srdce.

Samozřejmě, kopání zvyk také dělá méně pravděpodobné, že dostat rakovinu plic a mnoho dalších typů rakoviny, rozedma plic a mnoho dalších závažných stavů.

Sečteno a podtrženo: Kurz, že budete žít déle, a budete se cítit lépe.

Pomáhá plánovat dopředu. Stanovit datum přestat kouřit a pak držet se ho.

Zapište si své důvody pro odvykání kouření. Přečtěte si přes seznam každý den, před a po ukončení.

Vést záznamy o tom, kdy kouříte, proč kouříte, a to, co děláte, když kouříte. Dozvíte se, co spouští jste kouřit.

Možná budete chtít nejprve přestat kouřit cigarety v určitých situacích, například během pracovní přestávky nebo po večeři, než ve skutečnosti ukončením.

Udělejte si seznam věcí, které můžete udělat, namísto kouření. Buďte připraveni dělat něco jiného, ​​když chcete kouřit.

Zeptejte se svého lékaře o léky nebo o používání nikotinové žvýkačky nebo náplasti. Někteří lidé najdou tyto pomůcky užitečné. Pro některé, budete potřebovat lékařský předpis. Jiní jsou k dispozici na přepážce, což znamená, že nepotřebujete lékařský předpis.

Připojte se k podpůrné skupině odvykání kouření nebo program. Obraťte se na místního kapitolu sdružení Lung. Let rodina a přátelé vědí, že máte přestat kouřit, a požádat o jejich podporu.