prášky na spaní: předpis či OTC?

Mnoho mnoho lidí na celém světě trpí nespavostí a běžně se obrátit na léky na předpis a over-the-counter spaní pomůcek pro úlevu. Asi jeden ze čtyř lidí ve světové zprávě o užívající určitý typ léků každý rok, aby jim pomohl spát.

Pokud zjistíte sami zápasí po několika neklidných nocí spánku – možná potíže s usínáním, opakované probuzení, nebo probouzí pocit únavy, můžete se rozhodnout, aby se pokusili over-the-counter léky na spaní nebo se obraťte na svého lékaře o předepsání léků spánku.

Ale dříve, než tak učiníte, měli byste si být vědomi různých druhů over-the-counter a předpis spací léky, možných vedlejších účinků, obavy o bezpečnost a alternativy.

Nejběžnější agent over-the-counter spaní pomůcek je difenhydramin, antihistaminikum. To obvykle má uklidňující účinek, který vám dává pocit ospalosti, ale to může způsobit, že některé vratkost další den. Některé populární OTC na spaní patří léky proti bolesti, které nemusí potřebovat, aby se při nespavosti nebo spánku problémy.

Přestože over-the-counter jsou dostupné bez lékařského předpisu spánku léky a jsou obecně považovány za bezpečné, měli byste se poradit se s lékárníkem o případných vedlejších účinků nebo nežádoucích lékových interakcí s jinými léky, které užíváte pro jiné zdravotní podmínky, jako je vysoký krevní tlak.

Měli byste být opatrní, aby je pouze tak, jak to zejména, pokud užíváte jiné léky, které také obsahují antihistaminika, jako jsou za studena nebo alergie léky. Také antihistaminika může způsobit zmatek u starších pacientů.

“Věci over-the-counter může pracovat v nouzi, ale je to obecně není vhodný pro dlouhodobé užívání,” říká Tracey Marks, MD, psychiatr v Atlantě a autor mistra spánku.

Pokud máte nějaký problém spánku, který trvá několik dní, poraďte se se svým lékařem o své obavy. Můžete mít související zdravotní problémy, jako poruchy spánku nebo deprese.

V závislosti na příčině svého spícího problému, on nebo ona může předepsat léky spánku, což je nejvíce obyčejná léčba nespavosti.

Jedna skupina sedativ-hypnotik se nazývá benzodiazepinové agonisty, které jsou rozděleny do benzodiazepiny nebo nonbenzodiazepines. Vyvinut v roce 1960, nesou určitá rizika závislosti. Novější třída léků spánku, známý jako gama-aminomáselné kyseliny (GABA), léky, je myšlenka být méně návyková.