Syrská rue: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Africká Rue, Alharma, Gamarza, Harmalkraute, Harmel, Harmelbuske, Peganum harmala, Rue Savage, Steppenraute, Wild Rue.

Syrská rue je rostlina, která roste v některých částech Spojených státech, Asii, Africe a Evropě. Semena rostlin může vyvolávat halucinace a mají stimulační účinky, pokud jsou užívány ústy; Lidé berou syrské routy ústy k ukončení těhotenství a při absenci měsíční menstruace, rakovina, deprese, diabetes, bolestivá menstruace, hypotermie, nespavost, bolesti, parazitů, Parkinsonovy choroby a onemocnění kloubů nazvaný revmatoidní artritida; Lidé platí syrskou routy na kůži pro vypadávání vlasů, lupy, ekzém, hemoroidy, a šupinatá, svědění kůže (lupénka); Ve zpracovatelském průmyslu, syrské rue semena se používají k výrobě červené barvivo pro barevné koberečky.

Syrská rue semeno obsahuje chemické látky zvané beta-carbonlines. Tyto chemikálie způsobují mnoho různých efektů v těle, včetně stimulační účinky a halucinace. Nicméně, tyto složky rovněž zdá, že mají účinky, které jsou podobné jako některé léky používané pro léčbu Alzheimerovy choroby.

Nedostatečná Evidence fo; ukončení těhotenství; Absence měsíční menstruace (amenorea); Rakovina; Deprese; diabetes; Bolestivá menstruace; Podchlazení; Nespavost; Bolest; paraziti; Parkinsonova choroba; Kloubní onemocnění (revmatoidní artritida); Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit syrské routy pro tyto účely.

Syrská rue je možná UNSAFE, pokud jsou užívány ústy v nízkých dávkách. Vezmeme-3-4 gramů syrských rue semen může způsobit halucinace a stimulační účinky; Syrská rue Je pravděpodobné, UNSAFE, pokud jsou užívány ústy ve vysokých dávkách. Závažné nežádoucí účinky, které ovlivňují nervový systém, srdce, játra a ledviny, stejně jako smrt, byly hlášeny u lidí, které konzumovaly velké množství syrských rue semen; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení: Syrian rue Je pravděpodobné, UNSAFE, pokud jsou užívány ústy během těhotenství a kojení. Syrian rue může těhotná žena jít do práce. Vyhnout se používání; Pomalá srdeční frekvence a srdeční choroby: Syrian rue obsahuje chemické látky harmaline a harmin. Tyto chemikálie by mohly způsobit komplikace u lidí, kteří mají pomalé srdeční tep nebo srdeční choroby. Lidé s těmito stavy by se měly vyvarovat přijímání syrské routy; Ucpání v žaludku: Syrian rue obsahuje chemické látky harmaline a harmin. Tyto chemikálie by mohly způsobit komplikace u lidí, kteří mají ucpání v žaludku. Lidé s touto podmínkou by se měli vyhnout užívání syrské routy; Onemocnění jater: poškození jater došlo u lidí, kteří se syrské routy. Lidé s onemocněním jater, včetně hepatitidy, by se měli vyhnout užívání syrského rue; Žaludeční vředy: Syrian rue obsahuje chemické látky harmaline a harmin. Tyto chemikálie by mohly způsobit komplikace u lidí, kteří mají žaludeční vředy. Lidé s žaludečních vředů se měli vyhnout užívání syrské routy; Plicní onemocnění: Syrian rue obsahuje chemické látky harmaline a harmin. Tyto chemikálie by mohly způsobit komplikace u lidí, kteří mají plicní onemocnění, včetně astmatu a chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN). Lidé s plicními nemocemi by se měli vyhnout užívání syrského routy; Záchvaty: Syrian rue obsahuje chemické látky harmaline a harmin. Tyto chemikálie by mohly způsobit komplikace u lidí, kteří mají záchvaty. Lidé se záchvaty nesmí být užíván syrské routy; Chirurgie: Syrian rue mohou mít vliv na hladinu serotoninu v mozku. V teorii, syrský rue může interferovat s chirurgickými zákroky. Přerušit syrskou použití rue nejméně 2 týdny před plánovanou operací; Zablokování močových cest: Syrian rue obsahuje chemické látky harmaline a harmin. Tyto chemikálie by mohly způsobit komplikace u lidí, kteří mají ucpání močových trati. Lidé s touto podmínkou by se měli vyhnout užívání syrské routy.

V současné době nemáme žádné informace o syrské RUE interakce

Příslušná dávka syrské routy závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro syrského routy (u dětí / u dospělých). Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Aarons, D. H., Rossi, G. V. a Orzechowski, R. F. Kardiovaskulární akce tří Härmälä alkaloidů: harminu, harmalinu a harmalol. J Pharm Sci 197; 66 (9): 1244-1248.

Abdel-Fattah, AF, Matsumoto, K., Murakami, Y., Adel-Khalek, Gammaz H., Mohamed, MF a Watanabe, H. centrální serotonin změny hladiny závislé na tělesné teploty po podání tryptofanu na pargyline- a harmalinu-předem krysy. Gen Pharmacol 199; 28 (3): 405-409.

Abdel-Fattah, AF, Matsumoto, K., Murakami, Y., El-Hady, KA, Mohamed, MF, a Watanabe, H. facilitatory a inhibiční účinky harmalinu na tryptofan-indukované 5-hydroxytryptaminu syndrom a tělo teplotním změnám v pargylin-předem potkanů. JPN J Pharmacol 199; 72 (1): 39-47.

Achour S, Rhalem N, Khattabi A, et al. [Peganum harmala L. otravy v Maroku: asi 200 případů]. Therapie 201; 67 (1): 53-8.

Adayev, T., Węgiel, J., a Hwang, Y. W. harminu je ATP-kompetitivní inhibitor pro duální specificitou fosforylace tyrosinu regulované kinázy (1A Dyrk1A). Arch Biochem Biophys 201; 507 (2): 212-218.

Ahmad, A., Khan, K. A., Sultana, S., Siddiqui, B. S., Begum, S., Faizi, S., a Siddiqui, S. Studie in vitro antimikrobiální aktivity z harminu, harmalinu a jejich deriváty. J Ethnopharmacol 199; 35 (3): 289-294.

Ahmed, A. A. a Saleh, N. A. Peganetin nový rozvětvený acetylovaného tetraglycoside z acacetin z Peganum harmala. J Nat Prod 198; 50: 256-258.

Al-Deeb, S., al-Moutaery, K., Arshaduddin, M., Biary, N., a Tariq, M. Vliv akutní kofeinu na závažnosti harmaline indukované chvění u krys. Neurosci Lett 200; 325 (3): 216-218.

Aqel, M. a Hadidi, M. přímý relaxační účinek extraktu z Peganum Härmälä semen na hladkých svalů králíka a morče. Int J Farmakognozie (Nizozemsko) 199; 29: 176 – 182.

Aricioglu-Kartal, F., Kayir, H., a Tayfun Uzbay, I. Vliv Harman a harminu na abstinenční syndrom naloxonu vysráží v morfinu závislé na krysách. Life Sci 200; 73 (18): 2363-2371.

Arshad, N., Neubauer, C., Hasnain, S., a Hess, M. Peganum harmala může minimalizovat coli infekce Escherichia u drůbeže, ale dlouhodobé podávání může vyvolat vedlejší účinky. Pulard Sci 200; 87 (2): 240-249.

Arshad, N., Zitterl-Eglseer, K., Hasnain, S., a Hess, M. Vliv Peganum harmala nebo jeho beta-karbolin alkaloidů některých antibiotik rezistentních kmenů bakterií a prvoků z drůbeže. Phytother Res 200; 22 (11): 1533-1538.

Arshaduddin, M., Al, Kadasah S., Biary, N., Al, Deeb S., Al, Moutaery K., a Tariq, M. Citalopram, selektivní inhibitor zpětného vychytávání serotoninu zvyšuje harmaline indukované třes u krys. Behav Brain Res 200; 153 (1): 15-20.

Arshaduddin, M., Kadasah, S. Al Deeb S., Al Moutaery K., a Tariq, M. Zhoršení harmaline indukovaného otřesu ze strany imipramin. Pharmacol Biochem Behav 200; 81 (1): 9-14.

Barragan, L. A. a Delhaye-Bouchaud, N. harmaline indukované aktivaci Olivo-cerebrální systému u mladých králíků: další důkaz pro přechodnou multiinnervation z Purkyňových buněk lezení vlákna. Neuropharmacology 198; 19 (3): 305-310.

Barragan, L. A., Delhaye-Bouchaud, N., a Laget, P. vyvolaná drogami aktivaci nižší olivary jádra u mladých králíků. Diferenciální účinky harmalinu a quipazine. Neuropharmacology 198; 24 (7): 645-654.

Barz, W., Herzbeck, H., Husemann, W., Schneiders, G., a Mangold, H. alkaloidy a lipidů heterotrofní, Photomixotrophic a photoautotrophic suspenzní kultuře Peganum harmala. Planta Med 198; 40 (10): 137-148.

Batini, C., Bernard, J. F., Buisseret-Delmas, C., Conrath-Verrier, M., a Horcholle-Bossavit, G. harmaline vyvolané třes. II. korelace jednotková aktivita v interposito-rubral a okohybných systémů kočky. Exp Brain Res 198; 42 (3-4): 383-391.

Aktivace lezení vlákno Beitz, A. J. a Saxon, D. harmaline indukované způsobuje aminokyselinu a uvolňování peptidu v kůře mozečku hlodavců a jedinečný časový vzor Fos projevu v Olivo-cerebelární dráhy. J Neurocytol 200; 33 (1): 49-74.

Ben Salah N., Amamou, M., Jerbi, Z., Ben Salah F., a Yacoub, M. [A případ předávkování s Peganum Härmälä L]. J Clin Exp Toxicol 198; 6 (5): 319-322.

Berdai MA, Labib S, Harandou M. Peganum harmala L. Intoxikace u těhotné ženy. Případ Rep Emerg Med 201; 2014: 783236.

Bergstrom, M., Westerberg, G., a Langstrom, B. 11C-harmin jako stopovací látka pro monoaminoxidázy A (MAO-A): in vitro a in vivo studie. Nucl Med Biol 199; 24 (4): 287-293.

Bernard, J. F., Buisseret-Delmas, C., a Laplante, S. Inferior olivary neurony: 3-acetylpyridin účinky na glukózové spotřebu, axonální dopravě, elektrickou aktivitu a harmaline indukované třes. Brain Res 198; 322 (2): 382-387.

Berrougui, H., Herrera-Gonzalez, M. D., Marhuenda, E., Ettaib, A., a Hmamouchi, M. relaxační účinnost methanolického extraktu ze semen Peganum harmala na izolované krysí aorty. Therapie 200; 57 (3): 236-241.

Berrougui, H., Isabelle, M., Cloutier, M., Hmamouchi, M., a Khalil, A. Ochranné účinky Peganum harmala L. extraktu, harminu a harmalinu proti lidskému LDL oxidaci. J Pharm Pharmacol 200; 58 (7): 967-974.

Biggio, G., Costa, E., a Guidotti, A. Farmakologicky indukované změny v 3 ‘: 5’-cyklického guanosin monofosfátu obsah krysí kůry mozečku: Rozdíl mezi apomorfin, haloperidol a harmalinu. J Pharmacol Exp Ther 197; 200 (1): 207-215.

Boeira, J. M., da Silva J., Erdtmann, B., a Henriques, J. A. genotoxické účinky alkaloidů Harman a harminu hodnoceno testem komety a Zkouška na chromozomové aberace v savčích buňkách in vitro. Pharmacol Toxicol 200; 89 (6): 287-294.

Boeira, J. M., Viana, A. F., Picada, J. N., a Henriques, J. A. Genotoxické a rekombinogenních činnosti obou beta-karbolin alkaloidů Harman a harminu v Saccharomyces cerevisiae. Mutat Res 200; 500 (1-2): 39-48.

Cao, R., Peng, W., Chen, H., Ma, Y. Liu, X., vlastnosti vazebné Hou, X., Guan, H., a Xu, A. DNA z 9-substituovaných derivátů harminu. Biochem Biophys Res Commun 200; 338 (3): 1557-1563.

Carpentier, R. a Narvarte, J. Vliv harmalinu na membránových potenciálů krysího síňových kontraktilních vláken. Eur J Pharmacol 197; 32 (02): 313-323.

Carpentier, R. G. Vliv harminu na akčního potenciálu morčat síní svalu závisí na vnější koncentraci vápníku. Br J Pharmacol 198; 74 (2): 415-418.

Carreras, L. a Alonso, M. G. separace z hlavních alkaloidů Peganum harmala vysokým napětím iontoforézy. J Chromatogr 196; 29 (2): 388-390.

Chen, Q., Chao, R., Chen, H., Hou, X., Yan, H., Zhou, S., Peng, W., a Xu, A. Protinádorové a neurotoxické účinky nových harminu derivátů a struktury -activity analýza vztah. Int J Cancer 200; 114 (5): 675-682.

Cheng X. M., Liu, Y. Q., Xie, H. D., Wang, C. H., a Wang, Z. T. Stanovení harminu a hamaline v semenech Peganum Härmälä rodu pomocí HPLC s fluorescenční detekcí. Chinese Journal of Pharmaceutics 200; 39: 443-446.

Deecher, D. C., Teitler, M., Soderlund, D. M., Bornmann, W. G., Kuehne, M. E., a Glick, S. D. Mechanismus působení ibogain a harmaline kongenerů na bázi Studie radioaktivního ligandového vázání. Brain Res 199; 571 (2): 242-247.

Derakhshanfar, A. a Mirzaei, M. Vliv Peganum harmala (wild rue) výpis na experimentální ovcí maligní theileriosis: patologických a parazitologických nálezy. Onderstepoort J Vet Res 200; 75 (1): 67 až 72.

Di, Giorgio C., Delmas, F., Ollivier, E., Elias, R., Balansard, G., a Timon-David, P. In vitro aktivita beta-karbolinové alkaloidy harmane, harminu a harmaline k parazitům druhové Leishmania infantum. Exp Parasitol 200; 106 (3-4): 67-74.

Diaz, G. a Penna, M. inotropní účinek na harmalinu na komorové fibrilace a kočičí myokardu. Acta Physiol Lat Am 198; 31 (3): 173 až 181.

Edziri, H., Masouri, M., Mahjoub, MA, Patrich, G., Matieu, M., Ammar, S., Ali, SM, Laurent, G., Zine, M., a Aouni, M. Antibakteriální, antivirové a antioxidační aktivity nadzemní části extraktů Peganum Härmälä L. pěstované v Tunisku. Toxicol Environ Chem 201; 92 (7): 1283-1292.

Egusa, H., Doi, M., Saeki, M., Fukuyasu, S., Akashi, Y., Yokota, Y., Yatani, H., a Kamisaki, Y. malá molekula harmin reguluje NFATc1 a ID2 výraz v osteoklastů progenitorové buňky. Bone 201; 49 (2): 264-274.

El Gendy, M. A. a El-Kadi, A. O. Peganum harmala L. různě moduluje cytochrom P450 genovou expresi v lidských buňkách HepG2 hepatomu. Drug Metab Lett 200; 3 (4): 212-216.

El-Dwairi, D. A. a Banihani, S. M. Histo-funkční účinky Peganum harmala na spermatogenezi a mužskou plodnost krysy. Neuro Endocrinol Lett 200; 28 (3): 305-310.

Ventilátor, B., Liang, J., Men, J., Gao, F., Li, G., Zhao, S., Hu, T., Dang, P., a Zhang, L. Vliv celkové alkaloid Peganum harmala L. při léčbě experimentálních haemosporidian infekcí u skotu. Trop Anim zdraví Prod 199; 29 (4 Suppl): 77S-83S.

Farouk, L., Laroubi, A., Aboufatima, R., Benharref, A., a Chait, A. Vyhodnocení analgetický účinek alkaloidů extraktu Peganum harmala L .: možných mechanismech. J.Ethnopharmacol 200; 115 (3): 449-454.

Fortunato, JJ, Reus, GZ, Kirsch, TR, Stringari, RB, hranolky, GR, Kapczinski, F., Hallak, JE, Zuardi, AW, Crippa, JA a Quevedo, J. Chronické podávání harminu vyvolává antidepresivní-like efekty a zvyšuje hladinu BDNF potkanů ​​hipokampu. J Neural Vysílač 201; 117 (10): 1131-1137.

Fortunato, JJ, Reus, GZ, Kirsch, TR, Stringari, RB, hranolky, GR, Kapczinski, F., Hallak, JE, Zuardi, AW, CRIPPA, JA a QUEVEDO, J. Účinky beta-karbolin harminu na behaviorální a fyziologické parametry pozorované v chronické mírný stres modelu: další důkaz antidepresivní vlastnosti. Brain Res Bull 201; 81 (4-5): 491-496.

Fortunato, JJ, Reus, GZ, Kirsch, TR, Stringari, RB, Stertz, L., Kapczinski, F., Pinto, JP, Hallak, JE, Zuardi, AW, Crippa, JA a Quevedo, J. akutní podávání harmin indukuje antidepresivní účinky podobné a zvyšuje hladinu BDNF v hipokampu potkana. Prog Neuropsychopharmacol Biol Psychiatry 200; 33 (8): 1425-1430.

Frison, G., FAVRETTO, D., Zancanaro, F., Fazzin, G., a Ferrara, S. D. Případ beta-karbolin alkaloidu intoxikace po požití extraktu Peganum Härmälä osiva. Forensic Sci Int 200; 179 (2-3): E37-E43.

Frost, D., Meechoovet, B., Wang, T., Gately, S., Giorgetti, M., Shcherbakova, I., a Dunckley, T. & sázka; karbolin sloučeniny, včetně harminu, inhibují DYRK1A a tau fosforylaci na místech roztroušená Alzheimerovou chorobou související. PLoS One 201; 6 (5): e19264.

Fuller, R. W., Wong, C. J., a Hemrick-Luecke, S. K. MD 240928 a harmalinu: naproti selektivita v antagonismu inaktivaci typů A a B monoaminoxidázy od pargylinu u myší. Life Sci 198; 38 (5): 409-412.

Gaviraj, E. N, Babu, G. R. a Murthy, U. D. Antibakteriální aktivita vedena izolace harminu z Peganum Härmälä osiva bioautography. Indian Drugs 199; 35: 471-474.

Gerardy, J. Vliv moklobemidu na krysí mozek monoaminooxidázy A a B: Srovnání s harmalinu a klorgylin. Prog Neuropsychopharmacol Biol Psychiatry 199; 18 (4): 793-802.

Gill, R. K., Kaur, J., Mahmood, S., Nagpaul, J. P. a Mahmood, A. harmaline interakce s kvasinkové invertázy. Indický J Biochem Biophys 199; 35 (2): 86-90.

Gockler, N., Jofre, G., Papadopoulos, C., Soppa, U., Tejedor, F. J., a Becker, W. harminu specificky inhibuje proteinkinázu DYRK1A a zasahuje do neuritů formace. FEBS J. 200; 276 (21): 6324-6337.

Hamden, K., Masmoudi, H., Ellouz, F., ElFeki, A., a Carreau, S. Ochranné účinky Peganum harmala extraktů na nemoci vyvolané thiomočoviny v dospělých samců krys. J Biol Environ 200; 29 (1): 73-77.

Hamsa, T. a Kuttan, G. Studie anti-metastatické a anti-invazivních účinky harminu pomocí vysoce metastazující myších B16F-10 buněk melanomu. J Environ Pathol Toxicol Oncol 201; 30 (2): 123-137.

Hamsa, T. P. a Kuttan, G. harminu aktivuje vnitřní a vnější dráhy apoptózy v B16F-10 melanomu. Chin Med 201; 6 (1): 11.

Hamsa, T. P. a Kuttan, G. harminu inhibuje tvorbu cév neo-specifické nádorové regulováním VEGF, MMP, TIMP a pro-zánětlivých mediátorů a to jak in vivo, tak in vitro. Eur J Pharmacol 201; 649 (1-3): 64-73.

Krutý, M. L. a Nag, principy T. N. Antimikrobiální ze studií in vitro tkáňové kultuře Peganum harmala. J Nat Prod 198; 47 (2): 365-367.

Hemmateenejad, B., Abbaspour, A., Maghami, H., Miri, R., a Panjehshahin, M. R. Dílčí nejmenších čtverců na základě více proměnnými spektrální kalibrační metoda pro současné stanovení beta-karbolin derivátů Peganum harmala semen extraktů. Anal Chim Acta 200; 575 (2): 290-299.View abstract.

Herraiz, T., Gonzalez, D., Ancin-Azpilicueta, C., Aran, V. J., a Guillen, H. beta-karbolin alkaloidy v Peganum harmala a inhibice lidské monoaminoxidázy (MAO). Food Chem Toxicol 201; 48 (3): 839-845.

Hitlera, R. C., inteligentní, L., a Suleiman, M. S. Vliv harmaline a souvisejících beta-carbolines na acetylcholin stimulované kontrakce kyčelníku morčete. Eur J Pharmacol 198; 70 (4): 429-436.

Hitlera, R. C. Smart, L., a Suleiman, M. S. Vliv harmalinu a souvisejících Härmälä alkaloidů na Ouabain stimulované kontrakce kyčelníku morčete. Eur J Pharmacol 198; 71 (1): 87 až 92.

Hilber, P. a Chapillon, P. Vliv harmalinu na chování úzkosti související s u myší. Physiol Behav 200; 86 (1-2): 164-167.

Dům, R. V., Thomas, P. T., a Bhargava, H. N. Srovnání halucinogenní indole alkaloidů ibogainem a harmaline pro potenciální imunomodulační aktivitu. Pharmacology 199; 51 (1): 56-65.

Hu, T., Ventilátor, B., Liang, J., Zhao, S., Dang, P., Gao, F., a Dong, M. Připomínky k léčbě přírodními haemosporidia infekcí při úplném alkaloid Peganum Härmälä L , u skotu. Trop Anim zdraví Prod 199; 29 (4 Suppl): 72s-76S.

Ishida, J., Wang, H. K., Bastow, K. F., Hu, C. Q., a Lee, K. H. protinádorové látky 201. cytotoxicita harminu a beta-karbolin analogů. Bioorg Med Chem Lett 199; 9 (23): 3319 až 3324.

Iurlo, M., Leone, G., Schilstrom, B., Linner, L., Nomikos, G., Hertel, P., Silvestrini, B., a Svensson, H. Vliv harminu na výstupu dopaminu a metabolismu u krys striatum: úloha monaminooxidázy-A inhibice. Psychopharmacology (Berl) 200; 159 (1): 98-104.

Iven, H. a Zetler, G. Účinky harminu na transmembránové akční potenciály morčat levé síní ve srovnání s těmi, chinidinu. Naunyn Schmiedebergs Arch Pharmacol 197; 283 (2): 181 až 189.

Javoy, F., Euvrard, C., Herbet, A., Bockaert, J., Enjalbert, A., AGID, Y., a Glowinski, J. nedostatek zapojení dopaminergních neuronů a GABA v inhbitory vlivu na harmalinu aktivita striatálních cholinergními neurony u potkanů. Naunyn Schmiedebergs Arch Pharmacol 197; 297 (3): 233-239.

Javoy, F., Euvrard, C., Herbet, A., Bockaert, J., Enjalbert, A., AGID, Y., a Glowinski, J. nedostatek zapojení dopaminergních neuronů a GABA v inhbitory vlivu na harmalinu aktivita striatálních cholinergními neurony u potkanů. Naunyn Schmiedebergs Arch Pharmacol 197; 297 (3): 233-239.

Jimenez, J., Riveron-Negrete, L., Abdullaev, F., Espinosa-Aguirre, J., a Rodriguez-Arnaiz, R. Cytotoxicita beta-karbolin alkaloidy harmin a harmaline v testech lidských buněk in vitro. Exp Toxicol Pathol 200; 60 (4-5): 381-389.

Jin, Y. J. [Účinky harmalinu a fluorouracil (5-FU) na lidský retinoblastomu buněčné linie SO-Rb 50]. Zhonghua Yan Ke Za Zhi 199; 26 (5): 286-288.

Karaki, H., Kishimoto, T., Ozaki, H., Sakata, K., Umeno, H., a Urakawa, N. Inhibice kalciových kanálů podle harmaline a dalších Härmälä alkaloidů v cévní a střevních hladkých svalů. Br J Pharmacol 198; 89 (2): 367-375.

Kartal, M., Altun, M. L., a Kurucu, způsob S. HPLC pro analýzu harmol, harmalol, harminu a harmalinu v semenech Peganum harmala L. J Pharm Biomed Anal 200; 31 (2): 263-269.

Kawanishi, K., Hashimoto, Y., Fujiwara, M., Kataoka, Y., a Ueki, S. farmakologické vlastnosti abnormálního chování vyvolané harminu se zvláštním odkazem na třes u myší. J Pharmacobiodyn 198; 4 (7): 520-527.

Kelly, D. M. a Naylor, R. J. Mechanismy třesu indukce harminu. Eur J Pharmacol 197; 27 (1): 14-24.

Khan, AM, Abbas, G., Qureshi, RA, Khan, U., Ghufran, MA, a Stoeckli-Evans, H. 3-Hydr-oxy-1,2,3,9-tetra-hydro-pyrrolo [2 , 1-b] chinazolin-dihydrát 4-ium chlorid: (+) – vasicinol hydro-chlorid dihydrát z Peganum harmala L. Acta Crystallogr Sect E Struct Rep online 200; 65 (Pt 3): o474-o475.

Kim, D. H., Jang, Y. Y., Han, E. S., a Lee, C. S. Ochranný účinek harmalinu a harmalol proti dopamin a 6-hydroxydopaminu indukované oxidativní poškození mozkových mitochondrií a synaptozomů a ztrátu životaschopnosti buněk PC12. Eur J Neurosci 200; 13 (10): 1861-1872.

Kolasiewicz, W., Kuter, K., Nowak, P., Pastuszka, A., a Ossowska, K. léze mozečku noradrenergní inervace zvyšuje třes harmaline vyvolané u krys. Mozeček 201; 10 (2): 267-280.

Lala, S., Pramanick, S., Mukhopadhyay, S., Bandyopadhyay, S., a Basu, M. K. harminu: zhodnocení svých antileishmanial nemovitostí v různých vezikulárních nosičů. J Drug Target 200; 12 (3): 165-175.

Lamchouri, F., Settaf, A., Cherrah, Y., El Hamidi M., Tligui, N., Lyoussi, B., a Hassar, M. Experimentální toxicita Peganum harmala semen. Ann Pharm Fr 200; 60 (2): 123-129.

Lamchouri, F., Settaf, A., Cherrah, Y., Hassar, M., Zemzami, M., Atif, N., Nadori, EB, Zaid, A., a Lyoussi, B. In vitro buněčné toxicity Peganum harmala alkaloidů na nádorových buněčných liniích. Fitoterapia 200; 71 (1): 50-54.

Lamchouri, F., Settaf, A., Cherrah, Y., Zemzami, M., Lyoussi, B., Zaid, A., Atif, N., a Hassar, principy M. Protinádorové od Peganum harmala semen. Therapie 199; 54 (6): 753-758.

Larochelle, L., Bedard, P., a Poirier, L. H. [posturální třes vyvolaný harmalinu u opic ložiskových lézí mozkového kmene]. J Physiol (Paříž) 196; 60 Suppl 2: 369.

Lee, C. S., Han, E. S., Jang, Y. Y., Han, J. H., Ha, H. W. a Kim, D. E. Ochranný účinek harmalol a harmalinu na MPTP neurotoxicitu u myší a dopaminu vyvolané poškození mozkových mitochondrií a buněk PC12. J Neurochem 200; 75 (2): 521-531.

Li, G. W., Liang, P. G., a Pan, G. Y. [radioprotektivní účinek gama-harminu a jeho analogů karbolin]. Yao Xue Xue Bao 199; 30 (9): 715-717.

Li, Y., Sattler, R., Yang, EJ, Nunes, A., Ayukawa, Y., Akhtar, S., Ji, G., Zhang, PW, a Rothstein, JD harmin, přírodní beta-karbolin alkaloid , upregulates astrogliální glutamát expresi transportéru. Neuropharmacology 201; 60 (7-8): 1168-1175.

Loutny, J., Lorden, J. F., Beales, M., a Oltmans, G. A. Tolerance k tremorogenic účinkům harmalinu: důkaz pro změněné funkce Olivo-cerebelární. Neuropharmacology 198; 27 (8): 849-855.

Ma, Y. a Wink, M. beta-karbolin alkaloid harmin inhibuje BCRP a může zvrátit rezistenci k protinádorové látky mitoxantron a camptothecinu v buňkách rakoviny prsu. Phytother Res 201; 24 (1): 146-149.

Maestre, A., Balon, M., Munoz, M. A., Tejeda, P. O., a Sanchez, M. Stanovení disociační konstanty alkaloidů z rodu Peganum harmala. Anales de la Real Academia de Farmacia (Španělsko) 198; 50: 105-114.

Marchetti, E., Gauthier, G. M. a pelety, J. Cerebelární ovládání očních pohybů studovaných s injekcí harmalinu v vyškoleným paviána. Arch Ital Biol 198; 121 (1): 1-17.

Mehta, H., Saravanan, K. S., a Mohanakumar, syntéza inhibice K. P. Serotonin ve Olivo-cerebrální systém zmírňuje harmaline indukované chvění ve švýcarských albínů myší. Behav Brain Res 200; 145 (1-2): 31-36.

Meignin, C., Hilber, P., a Caston, J. Vliv stimulace olivocerebellar dráhy podle harmalinu na prostorové učení u krys. Brain Res 199; 824 (2): 277-283.

Mendelson, S. D. a Gorzalka, B. B. harminu obrací inhibici lordózy strany 5-HT2 antagonisty pirenperone a ketanserin v ženské krysy. Pharmacol Biochem Behav 198; 25 (1): 111-115.

Meneguz, A., Betto, P., a Ricciarello, G. Rozdílné vlivy harminu na plazmatické koncentrace L-dopa a dopaminu na cerebrální metabolismus u králíků a krys. Pharmacology 199; 48 (6): 360-366.

Milasín, J., Buffo, A., Carulli, D., Andjus, P., a Strata, aktivace MAPK P. v mozečku koš buněčných terminálů po harmaline léčby. Ann N Y Acad Sci 200; 1048: 411-417.

Mirzaei, M. Léčba přírodního tropického theileriosis s extraktem rostliny Peganum Härmälä. Korean J Parasitol 200; 45 (4): 267-271.

Mirzaiedehaghi, M. Léčba přírodního ovcí maligního theileriosis s chloroformu extrakt rostliny Peganum Härmälä. Onderstepoort J Vet Res 200; 73 (2): 153-155.

Monsef, H. R., Ghobadi, A., Iranshahi, M., a Abdollahi, M. antinociceptivní účinky Peganum harmala L. alkaloidů extraktu na myši formalin test. J Pharm Pharm Sci 200; 7 (1): 65-69.

Morcuende, S., Trigo, J. A., Delgado-Garcia, J. M., a Gruart, A. harmaline vyvolává různé účinky na motorické obličejových vs. kosterní-motorových systémů varování koček. Neurotox Res 200; 3 (6): 527-535.

Moroi, K., Takashi, K., a Kuga, T. Zapojení GABAergních systémů a benzodiazepinové receptory v chování skákání indukované apomorfinem harminu a u krys. Jpn J Pharmacol 198; 47 (4): 367-378.

Movafeghi, A., Abedini, M., Fathiazad, F., Aliasgharpour, M., a Omidi, Y. Květinový nektar složení Peganum harmala L. Nat Prod Res 200; 23 (3): 301-308.

Nagpal, J. P., Wali, R. K., Singh, R., Farooqui, S., Majumdar, S., a Mahmood, A. Inhibice D-glukózy vychytávání isatinu v krysím střevě: Vliv harmalinu a různých sulfhydryl činidel. Biochem Med 198; 34 (2): 207-213.

Nakagawa, Y., Suzuki, T., Ishii, H., Ogata, A., a Nakae, D. Mitochondriální dysfunkce a biotransformace a sázky; karbolin alkaloidy, harmin a harmalinu, na izolovaných hepatocytů potkana. Chem Biol Interact 201; 188 (3): 393-403.

Nenaah, G. antibakteriální a protiplísňové aktivity (beta) karbolin alkaloidy Peganum harmala (L) semen a jejich kombinace účinků. Fitoterapia 201; 81 (7): 779-782.

Nenaah, G. Toxicita a růstové inhibiční aktivity methanolu extraktu a ?? – CARBOLINE alkaloidů Peganum Härmälä L. proti dvěma Coleoptera skladoval-obilí škůdci. J Uložené Prod Res 201; 47 (3): 255-261.

O’Hearn, E. a Molliver, M. E. degenerace Purkyňových buněk v parasagitálním zónách výběžku malého mozku po léčbě ibogaine nebo harmalinu. Neuroscience 199; 55 (2): 303-310.

Park, S. Y., Kim, Y. H., Kim, Y. H., Park, G., a Lee, S. J. beta-karbolinové alkaloidy harmaline a harmalol vyvolat melanogeneze prostřednictvím p38 MAP kináza v B16F10 myších melanomových buněk. BMB Rep 201; 43 (12): 824-829.

Peleta, J., Weiss, M., a Gourdon, M. J. harmaline účinky na smyslové pohybového reaktivity: modifikace akustické a překvapivým vzoru. Pharmacol Biochem Behav 198; 19 (3): 527-534.

Peterlík, M. [Experimental cholestáza podle dibukainu a harmalinu: dopady na tok žluči a jaterní transport žlučových kyselin, kyseliny etakrynová a ouabainu (autorský Transl)]. Wien Klin Wochenschr 197; 89 (14): 494-501.

Pinner, E., Padáň, E., a Schuldiner, S. Amilorid a harmalinu jsou silnými inhibitory NhaB, na Na + / H + antiporteru z Escherichia coli. FEBS Lett 199; 365 (1): 18-22.

Pitre, S. a Srivastava, S. K. Dvě nové Anthraquinones ze semen Peganum harmala. Planta Med 198; 53 (1): 106-107.

Pulpati, H., Biradar, Y. S., a Rajani, M. vysoký výkon na tenké vrstvě metodou chromatografie denzitometrické pro kvantifikaci harminu, harmalinu, vasicine a vasicinone v Peganum harmala. J AOAC Int 200; 91 (5): 1179-1185.

Rehman, JU, Wang, XG, Johnson, MW, Daane, KM, Jilani, G., Khan, MA, a Zalom, FG Účinky Peganum harmala (ZYGOPHYLLACEAE), extrakt semen na olivovém octomilky (Diptera: Tephritidae) a jeho larvální parasitoid Psyttalia concolor (Hymenoptera: Braconidae). J Econ Entomol 200; 102 (6): 2233-2240.

Reus, GZ, Stringari, RB, de Souza B., Petronilho, F., Dal-Pizzol, F., Hallak, JE, Zuardi, AW, CRIPPA, JA a Quevedo, J. harminu a imipramin podporovat antioxidační aktivity v prefrontální kůra a hippocampus. Oxid Med Cell Longev 201; 3 (5): 325-331.

Rharrabe, K., Bakrim, A., Ghailani, N., a Sayah, F. Bioinsecticidal vliv na vývoj harmalinu Plodia interpunctella (Lepidoptera: Pyralidae). Pesticide Biochem Physiol 200; 89 (2): 137-145.

Rojas, A., Herrera, J., Delpiano, M., a Riobo, F. Vliv harmalinu na vizuální systém krysy. Vision Res 197; Suppl 3: 437-445.

Sacher, J., Houle, S., Parkes, J., Rusjan, P., Sagrati, S., Wilson, AA a Meyer, JH monoaminooxidázy A vytíženost inhibitoru při léčbě depresivních epizod s moklobemid nebo St. John je tečkovaná: an [11C] -harmine PET studie. J Psychiatry Neurosci 201; 36 (6): 375-382.

Scotti de Carolis A., Florio, V., a Longo, V. G. Další analýza účinků harminu na elektrické aktivity králičího mozku. Neuropharmacology 197; 17 (4-5): 295-298.

Seifert, A., Allan, L. A., a Clarke, P. R. DYRK1A fosforyluje kaspázy 9 při místě inhibiční a je účinně inhibován v lidských buňkách harminu. FEBS J. 200; 275 (24): 6268 až 6280.

Sepulveda, F. V., Buclon, M., a Robinson, J. W. Diferenciální účinky harmalinu a ouabainu na střevní sodného, ​​fenylalaninu a beta-methyl-glukosidu dopravy. Naunyn Schmiedebergs Arch Pharmacol 197; 295 (3): 231-236.

Shahverdi, A. R., Monsef-Esfahani, H. R., Nickavar, B., Bitarafan, L., Khodaee, S., a Khoshakhlagh, N. Antimikrobiální aktivita a hlavní chemické složení dvou kouřových kondenzátů z Peganum harmala semen. Z Naturforsch C 200; 60 (9-10): 707-710.

Sharaf, M., el-Ansari, M. A., Matlin, S. A., a Saleh, N. A. Čtyři flavonoid glykosidy z Peganum harmala. Phytochemistry 199; 44 (3): 533-536.

Shin, Y. K., Sohn, U. D., Choi, M. S., Kum, C., Sim, S. S. a Lee, M. Y. Účinky rutinu a harmalinu na krysy refluxní esofagitidy. Auton Autacoid Pharmacol 200; 22 (1): 47-55.

Shonouda, M., Osman, S., Salama, O. a Ayoub, A. Toxical účinek Peganum Härmälä L. listí na bavlněné listu červa, Spodoptera littoralis Boisd a jeho parazitoidi Microplitis rufiventris Kok. Pak J Biol Sci 200; 11 (4): 546-552.

Shukla, V. K., Garg, S. K., a Kulkarni, S. K. Změna od klonidinu tremoru harminu vyvolané u myší: zapojení serotoninového systému. Arch Int Pharmacodyn Ther 198; 282 (1): 50-57.

Singhal AB, Caviness VS, Begleiter AF, et al. Mozková mrtvice vazokonstrikce a po použití serotonergních léků. Neurology 200; 58: 130-3.

Slotkin, T. A. a Distefano, V. Kardiovaskulární a respirační účinky harminu. Proc Soc Exp Biol Med 197; 133 (2): 662-664.

Sobhani, A. M., Ebrahimi, S. A., a Mahmoudian, M. in vitro zhodnocení lidské DNA topoizomerázy I inhibice Peganum harmala L. semena extrahovat a jeho beta-karbolin alkaloidů. J Pharm Pharm Sci 200; 5 (1): 19-23.

Sokolove, P. G. a Roth, S. H. Vliv harmalinu na receptor rak stretch: blokáda na inhibiční synapse GABA zprostředkované. Neuropharmacology 197; 17 (9): 729-735.

Soliman, A. M. a Fahmy, S. R. Ochranné a léčivé účinky 15. KD izolovaného proteinu z Peganum harmala L. semen proti Tetrachlormetan indukovaný oxidační stres v mozku, testy a erytrocytů krys. Eur Rev Med Pharmacol Sci 201; 15 (8): 888-899.

Song, Y., Kesuma, D., Wang, J., Deng, Y., Duan, J., Wang, J. H., a Qi, R. Z. Specifická inhibice cyklin-dependentních kináz a buněčné proliferace harminu. Biochem Biophys Res Commun 200; 317 (1): 128 – 132.

Song, Z. Y. Liu, J. R., Lu, X. L., a Wang, L. J. [harminu indukuje apoptózu v lidských SGC-7901 buněk]. Zhong Yao Cai 200; 29 (6): 571-573.

Splettstoesser, F., Bonnet, U., Wiemann, M., Bingmann, D., and Busselberg, D. Modulation of voltage-gated channel currents by harmaline and harmane. Br J Pharmacol 200; 144(1):52-58.

Suleiman, M. S. and Hider, R. C. The influence of harmaline on the movements of sodium ions in smooth muscle of the guinea pig ileum. Mol Cell Biochem 198; 67(2):145-150.

Turker, K. S. and Miles, T. S. Harmaline disrupts acquisition of conditioned nictitating membrane responses. Brain Res Bull 198; 13(2):229-233.

Wang, C. H., Liu, J., and Lin, Y. M. Determination of harmine and harmaline in Peganum harmala tablets using RP-HPLC. Chinese J Hospital Pharmacy 200; 22:139-141.

Wang, X. W. and Xie, H. Antineoplastic alkaloids from Peganum harmala. Drug Future (Spain) 199; 24:1333-1337.

Wang, X., Geng, Y., Wang, D., Shi, X., and Liu, J. Separation and purification of harmine and harmaline from Peganum harmala using pH-zone-refining counter-current chromatography. J Sep Sci 200; 31(20):3543-3547.

Weiss, M. [Influence of the olivo-cerebello-bulbar system on the motor neurons of the lumbar spinal cord in the cat after administration of harmaline]. Arch Ital Biol 197; 116(1):1-15.

Weiss, M. Rhythmic activity of spinal interneurons in harmaline-treated cats. A model for olivo-cerebellar influence at the spinal level. J Neurol Sci 198; 54(3):341-348.

Weiss, M., Buldakova, S., and Dutova, E. Interaction of the beta-carboline harmaline with a GABA-benzodiazepine mechanism: an electrophysiological investigation on rat hippocampal slices. Brain Res 199; 695(2):105-109.

Welsh, J. P. Systemic harmaline blocks associative and motor learning by the actions of the inferior olive. Eur J Neurosci 199; 10(11):3307-3320.

Wright, E. E., Bird, J. L., and Feldman, J. M. The effect of harmine and other monoamine oxidase inhibitors on N-acetyltransferase activity. Res Commun Chem Pathol Pharmacol 197; 24(2):259-272.

Wu, M., Li, H., Li, S., and Pan, S. Effect of liposome-encapsulated total alkaloid of harmaline on rabbit lens epithelial cells: experimental study on the prevention of posterior capsule opacification. Yan Ke Xue Bao 199; 15(1):55-60.

Yamazaki, M., Tanaka, C., and Takaori, S. Significance of central noradrenergic system on harmaline induced tremor. Pharmacol Biochem Behav 197; 10(3):421-427.

Yuruktumen, A., Karaduman, S., Bengi, F., and Fowler, J. Syrian rue tea: a recipe for disaster. Clin Toxicol (Phila) 200; 46(8):749-752.

Zaker, F., Oody, A., and Arjmand, A. A study on the antitumoral and differentiation effects of peganum harmala derivatives in combination with ATRA on leukaemic cells. Arch Pharm Res 200; 30(7):844-849.

Zayed, R. and Wink, M. Beta-carboline and quinoline alkaloids in root cultures and intact plants of Peganum harmala. Z Naturforsch C 200; 60(5-6):451-458.

Zeng, Y., Zhang, Y., Weng, Q., Hu, M., and Zhong, G. Cytotoxic and insecticidal activities of derivatives of harmine, a natural insecticidal component isolated from Peganum harmala. Molecules 201; 15(11):7775-7791.

Zetler, G. Indirect cardiac effects of indole, simple indole derivatives, and harmine. Naunyn Schmiedebergs Arch Pharmacol 197; 283(2):165-179.

Zhao, T., He, Y. Q., Wang, J., Ding, K. M., Wang, C. H., and Wang, Z. T. Inhibition of human cytochrome P450 enzymes 3A4 and 2D6 by &bet; -carboline alkaloids, harmine derivatives. Phytother Res 201; 25(11):1671-1677.

Zheng, X. Y., Zhang, Z. J., Chou, G. X., Wu, T., Cheng, X. M., Wang, C. H., and Wang, Z. T. Acetylcholinesterase inhibitive activity-guided isolation of two new alkaloids from seeds of Peganum nigellastrum Bunge by an in vitro TLC- bioautographic assay. Arch Pharm Res 200; 32(9):1245-1251.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ?? Terapeutická Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese