systémová nástupem JRA: symptomy, testy a léčby

Juvenilní revmatoidní artritidy (JRA) je onemocnění, které postihuje dětství klouby. (To je také nazýván juvenilní idiopatické artritidy, nebo JIA). To má několik různých typů. “Systémový-nástup juvenilní revmatoidní artritida” je nejvzácnější formou, což představuje pouze 10% -20% všech případů JRA.

Můžete také slyšet nazýván “Přesto je to nemoc,” pojmenoval podle anglického doktora Sir George F. Still, který jako první rozpoznal onemocnění u dětí v pozdních 1800s.

Nikdo neví, co ji způsobuje. Vědci věří, že je to způsobeno vadným imunitní odpověď, která může být vyvolána něčím jiným, jako je stres, nebo virovou nebo bakteriální infekcí.

Klasické příznaky jsou velmi vysoká horečka (102 F nebo vyšší) a světle růžové nebo lososově zbarvené vyrážka, obvykle na hrudi a stehna dítěte. To je někdy zaměňován s bakteriální infekcí, ale antibiotika nepomohou.

Horečka má tendenci špice několikrát během dne. To obvykle vrcholí v noci a pak se zlepšuje v dopoledních hodinách. Děti mají také bolesti kloubů, otok nebo obojí. Která se může stát více bolestivé, když jejich horečka je vysoká.

Příznaky přicházejí a odcházejí po dnech, týdnech nebo měsících. Děti s nízkou horečkou se zdají být v pořádku. Když se vrátí, bude dítě vypadat a chovat špatně. Děti mohou mít “dobré” dny s málo nebo žádné příznaky, a horší dny s vzplanutí více závažných příznaků.

Toto onemocnění může také způsobit zánět sliznice plic (zánět pohrudnice), nebo osrdečníku (perikarditida), zduření lymfatických uzlin, a zvětšení sleziny a jater. Děti s podmínkou, mohou růst pomaleji, než je obvyklé, taky.