testikulární rakovina – přehled témat

Rakoviny varlat nastane, když buňky, které nejsou normální růst vymkne kontrole ve varlatech (varlata). Je vysoce léčitelná, zejména pokud se zjistí, brzy.

Testikulární rakovina je vzácná. Ale to je nejčastější rakovinou u mladých mužů.

Většina testikulární rakoviny start v buňkách, které tvoří spermie. Tyto buňky se nazývají zárodečné buňky. Tyto dva hlavní typy buněk rakoviny varlat zárodečných jsou seminomas a Nonseminomas. Seminomas rostou a šíří se pomalu a reagují na radiační terapii. Nonseminomas rostou a šíří rychleji než seminomů. Existuje několik různých typů nonseminomas.

Toto téma se týká Seminom a nonseminoma rakovinu. To se nevztahuje na non-zárodečné buňky varlat a rakoviny, jako je například tumorů z Leydigových buněk.

Odborníci nevědí, co způsobuje rakovinu varlat. Ale některé problémy, jako má nesestouplého varle nebo Klinefelterův syndrom, mohou zvyšovat riziko mužský tuto rakovinu. Většina mužů, kteří dostanou rakovinu varlat nemají žádné rizikové faktory.

Mezi nejčastější příznaky rakoviny varlat patří

Většina mužů najít rakoviny varlat se náhodou nebo v průběhu vlastní zkouškou. Nebo lékař může najít během rutinní fyzické zkoušky.

Protože další problémy může způsobit příznaky podobné těm, rakoviny varlat, lékař může nařídit testy, aby zjistili, jestli máte jiný problém. Tyto testy mohou zahrnovat krevní testy a zobrazovací testy varlat, jako je ultrazvuk nebo CT.

Pokud se tyto testy ukazují příznaky rakoviny, budete mít operaci odstranit varle. Chirurgie je jediný způsob, jak vědět jistě, pokud máte rakovinu varlat a jaký druh rakoviny je. Tyto informace také pomáhá při plánování jakoukoliv jinou léčbu můžete potřebovat.

Kus nebo otok v šourku, která může nebo nemusí být bolestivé; Těžký pocit v šourku; Tupá bolest nebo pocit tlaku v podbřišku nebo v tříslech.