Zdvih: jak zabránit další one – přehled téma

Poté, co jste prodělal cévní mozkovou příhodu, můžete mít strach, že byste mohli mít ještě jeden. To je snadno pochopitelné. Ale dobrá zpráva je, že existují věci, které můžete udělat, aby snížit riziko, že bude další mrtvici. Brát léky, dělá rehabilitace po mrtvici, a dělat zdravé změny životního stylu může pomoci.

Budete muset vzít léky, které pomáhají zabránit další mrtvici. Nezapomeňte vzít své léky přesně tak, jak je předepsáno. A nepřestávejte užívat je, pokud lékař nedoporučí. Jestliže jste přestal užívat své léky, můžete zvýšit riziko vzniku další mrtvici.

Některé z těchto léků může lékař předepsat zahrnovat

Můžete pomoci snížit šanci mít jinou cévní mozkové příhody o správě dalších zdravotních problémů, které můžete mít. Zdravotní problémy, jako je vysoký krevní tlak, vysoká hladina cholesterolu a cukrovky, může zvýšit riziko vzniku cévní mozkové příhody.

Máte-li některý z těchto zdravotních problémů, můžete spravovat se zdravotními změny životního stylu spolu s medicínou.

Účasti v programu mrtvice rehabilitace (rehabilitační) vám mohou pomoci naučit, jak snížit riziko vzniku další mrtvici. Mrtvice rehabilitační program je určen pro vás a je pod dohledem lékařů a dalších specialistů.

Tento typ programu vám pomůže získat dovednosti, které byly ztraceny, aby co nejvíce ze svých zbývajících schopností po cévní mozkové příhodě. Pomáhá také podniknout kroky, aby se zabránilo další mrtvici. V programu, tým zdravotníků poskytuje vzdělání a podporu, které vám pomohou vybudovat nové, zdravé návyky.

V mrtvice rehabilitace, naučíte zvládat jakékoli jiné zdravotní problémy, které by mohly mít jako je vysoký krevní tlak, vysoká hladina cholesterolu, cukrovka a deprese. Dozvíte se také, jak uplatnit bezpečně jíst zdravou stravu, a přestat kouřit, pokud kouříte. Budete pracovat se svým týmem rozhodnout, jaké volby životního stylu jsou pro vás nejlepší.

Pokud lékař dosud to navrhl, zeptejte se ho, jestli zdvih Rehab je pro vás to pravé.

Aspirin a další antikoagulační léky k prevenci tvorby krevních sraženin; Antikoagulancia k prevenci vzniku krevních sraženin, a to zejména pro lidi, kteří mají fibrilaci síní (nepravidelný srdeční tep); Statiny ke snížení hladiny cholesterolu; ACE inhibitory a ARB (angiotensin blokátory receptoru II), ke snížení krevního tlaku.