Bolest kloubů si: aktivity, které mohou pomoci

Po zranění, vaše sacroiliac (SI) společný potřebuje čas na uzdravení. Takže budete muset dát pauzu od některé ze svých obvyklých činností, zejména těch, které mohou způsobit potíže, jako je běh nebo sport. Ale nakonec, jak se – a zůstat – aktivní vám mohou poskytnout úlevu od bolesti kloubů SI.

Dů; Je možné, že hlavním názvu zprávy stenózy, Spinal není jméno, které jste očekávali. Zkontrolujte synonyma listingu najít alternativní název (y) a poruchy dělení (y) na které se vztahuje tato zpráva.

Fyzikální terapie: Fyzikální terapeut vás může naučit cvičení jemně posilování svalů celého svého SI kloub pomoci oblast léčit a předejít dalšímu zranění. Jak budete pohybovat vaše tělo každý den by mohlo být přidání do své bolesti SI, takže váš terapeut vám může vykazovat lepší způsoby, jak sedět, výtah, nebo nést těžké věci. Ona může také vás provede dalšími terapiemi, jako je vodní aerobik, pilates nebo jógy. Obvykle, lidé s problémy SI setkat s fyzioterapeutem asi 3 krát týdně po dobu několika týdnů.

Vodoléčba: Nemusíte být silný plavec zkusit vodní terapie. Cvičení stane v mělkém konci bazénu. Během každého sezení, bude instruktor vás provede cvičení, aby se vaše břicho, glutes, a svaly na nohou silnější. Budete také protáhnout záda, boky, hamstringy a lýtkové svaly. Protože voda podporuje svou váhu, zjistíte, že snadněji pohybovat a zlepšit flexibilitu bez velkého rizika nepříznivých dopadů na sebe.

Chůze: Je to dobrý způsob, jak pečovat o vaše dolní části zad. Začněte pomalu se 20 minut dvakrát týdně. Ujistěte se, že nosit pohodlné, nízké podpatky. Pokud si nevšimnete žádné bolesti, přidat více času na procházky nebo zrychlit tempo. Zaměřit se na 30 minut denně.

Jízdu na kole: Někteří lidé získat úlevu od bolesti SI jízdou na stacionární nebo vleže (vleže) kolo v tělocvičně. To zvyšuje průtok krve do svého bolest v dolní části zad a boků, aniž by klást důraz na spoj SI.

Jóga: Praxe kombinuje fyzické pózy s dechovými cvičeními a meditací. Pravidelná zasedání může snížit dolní části zad. Je důležité pracovat s vyškoleným učitele, který vám pomůže změnit nebo vynechat některé pohyby, takže nemusíte ublížit. Iyengar jóga je dobrou volbou pro lidi, kteří mají bolesti zad. Zaměřuje se na stojící pózy, které korigují držení těla a budování síly ve svalech, které mají vliv na kloub SI.