Poruchy spánku: spánek a chronická nemoc

Porucha spánku Trends

Chronické onemocnění je onemocnění, které trvá dlouhou dobu. Obvykle nelze vyléčit, ale to může být řízena. Jako příklady lze uvést diabetes, artritida, HIV / AIDS, lupus, Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba a roztroušená skleróza.

Bolest a únava, že lidé s chronickou nemocí zkušenost mít vážný dopad na jejich každodenní život, včetně spánku. Kvůli své nemoci, které často mají problémy se spánkem v noci, a jsou tedy ospalý během dne. To je zejména případ pro lidi, kteří mají neurologické (nervový systém) onemocnění, jako je Parkinsonova choroba a Alzheimerova choroba. Navíc, mnoho lidí s chronickými nemocemi také trpí depresemi, který může také ovlivnit jejich spánek. A konečně, některé léky používané k léčbě chronických onemocnění může způsobit problémy se spánkem.

Karen D. ‘ Manžel nebyl spí dobře. Každý večer poté, co se usadil do postele, Karen začne chrápat – hlasitě a celou noc; Můj manžel byl stěžovat po celá léta o mé chrápání, a to bylo horší, “říká Karen, z Bostonu.” I když jsem odešel s mými přítelkyněmi, nikdo nechtěl sdílet pokoj se mnou; Zatímco Karenin chrápání držel každého v doslechu vzhůru, to bylo také ovlivňuje její vlastní spánek. Tak dlouho, jak si pamatovala se Bostonian vlekl přes …

Ovládací Pain

Prvním krokem je pokusit se kontrolovat bolest spojenou s nemocí. Jakmile bolest je kontrolována, spaní nemusí být problém. Lékař může předepsat vhodný pro úlevu od bolesti léky, které vyhovuje Váš zdravotní stav.

behaviorální modifikace

Pokud není po dostatečnou kontrolu bolesti, máte stále problémy se spánkem, tyto tipy vám mohou pomoci

Existuje celá řada dalších non-léčivé přístupy, které jsou účinné pro spánek, včetně biofeedback, relaxační trénink, kognitivně behaviorální terapie a omezení spánek technik. Tyto terapie jsou nejčastěji podávány psychologa, který se specializuje na poruchy spánku.

léky

V případě změny chování a non-lékařské metody nejsou účinné, existuje několik volně prodejných léků na pomoc lidem spát. Tato léčiva zahrnují prášky na spaní, jako je Ambien, Lunesta, Rozerem a Sonata, stejně jako benzodiazepiny, jako je například Restori; antidepresiva, jako je Zoloft, Paxil, a Proza; antihistaminikum; a antipsychotika. U pacientů, kteří mají chronické bolesti a deprese, nespavost může být nejlépe reagovat s trazodon nebo tricyklických antidepresiv, jako je například pamelor nebo elavil.

Promluvte si se svým lékařem, aby najít nejlepší řešení pro vás spánku.

sourc; Národní nadace spánku.