řeč a jazykový vývoj: červené vlajky – přehled témat

Selhání dítěte dosáhnout řeč a jazyk milníky jako očekávané může být “rudá vlajka”, nebo varování, znamenat problém vývoje řeči a jazyka. Pokud vaše dítě nedosáhne vývojové milníky v termínu, nemusí to nutně znamenat, to je problém. Ale on nebo ona by měla být hodnocena zdravotnického pracovníka.

Červené vlajky pro zpoždění řeči nebo jazyka zahrnují

Také se poraďte se svým zdravotnického pracovníka kdykoliv vy nebo jiný pečovatel má obavy řeči a jazyka vývoji vašeho dítěte nebo jiného problému, který ovlivňuje řeč nebo porozumění jazyku vašeho dítěte, jako je například

Ostatní červené vlajky zahrnují

No blábolení o 9 měsíců; Bez první slova od 15 měsíců; Žádné trvalé slov od 18 měsíců; Žádné slovní spojení od 24 měsíců; Zpomalil nebo vývoje stagnuje řeč; Problémy s porozuměním řeči svého dítěte na 24 měsíců, cizinci mají problémy s porozuměním řeči svého dítěte do 36 měsíců věku; Nezobrazuje zájem o komunikaci.

Nadměrné slinění; Problémy sání, žvýkání nebo polykání; Problémy s kontrolou a koordinací rtů, jazyka a čelisti; Koktání, který způsobuje dětské rozpaky, frustraci, nebo mít problémy s vrstevníky; Chudé paměťových schopností od času vaše dítě dosáhne věku školky (5 až 6 let). On nebo ona může mít potíže učí barvy, čísla, tvary nebo abecedu.

V opačném případě normálně reagovat, například nereaguje, když nemluvil. To může zahrnovat známky toho, že dítě neslyší dobře, jako je například nereaguje na hlasité zvuky; Náhlá ztráta řeči a jazykových dovedností. Ztráta schopností v každém věku je třeba okamžitě řešit; Nemluví jasně a dobře věku 3 let.