RSV u dětí: příznaky, příčiny, léčba a vakcína

Respirační syncyciální virus (RSV) je běžné a vysoce nakažlivý virus, který infikuje cestách dýchacích u většiny dětí před jejich druhých narozenin. Pro většinu kojenců a malých dětí, infekce způsobuje nic víc, než nachlazení. Ale pro malé procento, infekce virem RSV může vést k vážným problémům, jako je bronchiolitidy, která je zánět malých dýchacích cest v plicích, nebo zápal plic, které mohou být život ohrožující.

Za studena-jako symptomy infekce RSV, včetně kašel a rýma, obvykle trvá jeden až dva týdny.

Měli byste zavolat svého dětského lékaře, pokud zaznamenáte některý z následujících příznaků

Pokud vaše dítě je apatický, nebo velmi rychle dýchá nebo má modrý odstín rtů nebo nehty, dostanete ihned lékařskou pomoc.

Předčasné dítě; Děti mladší než 2, který se narodil se srdečními nebo plicními diseas; Kojenci a malé děti, jejichž imunitní systémy jsou oslabeny v důsledku nemoci nebo lékařského silni; Děti do 8 až 10 týdnů života

RSV se snadno přenáší dotykem lidi nebo povrchy infikovaných virem. Přijímání opatření pro zabránění infekce RSV je důležité pro všechny děti. Ale je důležité zejména pro ty s vysokým rizikem závažné infekce.

Následující tipy vám mohou pomoci zabránit šíření viru na své dítě

Ačkoli není tam žádná vakcína zatím pro RSV, lék s názvem palivizumab může zabránit infekci RSV a chránit vysoce rizikové děti z vážných komplikací infekce RSV. Je-li vaše dítě považováno za vysoce rizikové, mluvit s lékařem o jednou měsíčně injekce tohoto léku během vrcholu sezóny RSV.

Ochrana dítě z Infectio; Baby Vision: Co vaše dítě See; Pomoc pro Baby Ekzémy Váš

Časné příznaky sluchu Los; Chraňte své děti: Get Your Shot; Bakterie v mateřských školkách: Otázky pro