sedavý způsob života (sedící nemoc): jak se dostat aktivní

Je pravděpodobné, čtete tento článek, zatímco posazený na židli. A pokud jste jako většina uživatelů počítačů, které jste tam nějakou dobu.

Zvažte, kolik budete sedět v jeden den: jízda během svého ranního dojíždění do 8 hodin-a-denní úřednickou práci, a pak odpočívat na gauči celý večer před televizí. A co víc, že ​​jste závislí na e-mail, mobilní telefon aplikace, přímý vklad výplaty, a online nakupování při plnění úkolů, že 10 nebo 20 lety by tě muset vstát a pochůzky?

Pokud ano, pak můžete mít “sedí nemoc,” chytlavý výraz pro sedavý způsob života, které by mohly být uvedení své zdraví v ohrožení.

“Jestliže jste užil svižné, 15 minut chůze v odpoledních hodinách, budete mít mnohem produktivnější ve svých posledních 2 hodin.” – Fabio Comana

Stále více výzkumů ukazuje, že dlouhá období fyzické nečinnosti zvýšit riziko vzniku srdečních onemocnění, cukrovky, rakoviny a obezity. V lednu 2010, britští experti spojena dlouhotrvajícímu sedí na větší pravděpodobnost onemocnění. A to ve stejném měsíci, australští výzkumníci oznámili, že každou hodinu tráví sledováním televize je spojen s nárůstem 18% v riziku úmrtí na kardiovaskulární choroby – snad proto, že čas strávený vsedě.

“Lidské bytosti se vyvinul jako pěší jednotky, prozkoumávat svět na nohy,” říká James Levine, MD, autor se mírně posunou, ztratí spoustu.

“Nejpodivnější věc na světě je, že lidé tráví celý den scrunched židli. Je to forma fyzického uvěznění,” říká Levine, který vešel na Běžící pás ve své kanceláři tempem, 1-míle za hodinu, zatímco je dotazován pro tento článek.

Levinův rada: Boj sedí nemoc tím, že kroky, aby se stal více fyzicky aktivní.

Zde je 8 způsobů, které vám pomohou propašovat v nějaké on-vaše-stop času v opačném případě stolních počítačů den.

1. Získejte NEAT. NEAT představuje non-pohybové aktivity termogeneze, a zahrnuje natahování, otáčení a ohýbání. Levine doporučuje zaměřit se na 10 minut čistého každou hodinu “” Nemohu si dovolit do posilovny “už není překážkou,” říká Levine.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …