Sever nemoc: příčiny, příznaky, léčba

Rostoucí bolesti může znít jako pohádky důchodců manželky. V případě sever choroby, i když růst spurt vašeho dítěte může vést k vážným bolesti. Není to vlastně onemocnění, ale zranění paty.

Během růstovém spurtu, vašeho dítěte patní kosti roste rychleji než svaly, šlachy a vazy v noze. Ve skutečnosti, pata je jedním z prvních částí těla vašeho dítěte dosáhnout plné velikosti pro dospělé. Když se svaly a šlachy nemůže růst dostatečně rychle, aby udržel krok, jsou natažené příliš těsné.

Je-li velmi aktivní, zvláště když hraje sport, který zahrnuje mnoho běh a skákání na tvrdém povrchu (například fotbal, basketbal, nebo gymnastika) vaše dítě, může to způsobovat zvýšený tlak na ni už příliš širokém šlach. To vede k otok a bolest v místě, kde se šlachy připojit k rostoucímu části podpatku.

Sever nemoc je častější u chlapců. Mívají pozdější růstové výtrysky a typicky dostat stavu ve věku 10 až 15 let mezi dívky, už to tak bývá mezi 8 a 13.

Příznaky mohou zahrnovat

Dobrou zprávou je, že podmínka nezpůsobuje žádné problémy dlouhodobé nohy. Mezi typické příznaky odezní po několika měsících.

Nejlepší léčba je prostě odpočívat. Vaše dítě bude muset zastavit nebo snížit na sport, dokud bolest dostane lepší. Když je natolik dobře, vrátit se ke svému sportu, které ji vybudovat svůj čas přehrávání postupně.

Lékař může také doporučit