SSRI pro dětskou depresi: Prozac, Lexapro a další

deprese Trends

Generic Nam; Značka Nam; citalopra; celex; escitalopra; Lexapr; fluoxetin; próza; fluvoxamin; LUVO; Sertralin; Zoloft

Selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI) mohou obnovit rovnováhu určitých chemických látek v mozku (neurotransmiterů), které regulují náladu. Jsou-li tyto mozkové chemické látky jsou v rovnováze, příznaky deprese může být vystřídán.

Selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu se používají k léčbě deprese a úzkosti.

Fluoxetin může zlepšit příznaky deprese a prevenci recidivy u dětí a dospívajících. 1 Studie také ukázaly další SSRI práce pro děti a mládež, jako jsou citalopram a sertralin. 2

Všechny léky mají vedlejší účinky. Ale mnoho lidí necítí vedlejší účinky, nebo jsou schopni vypořádat se s nimi. Zeptejte se svého lékárníka o vedlejší účinky každého léku vaše dítě bere. Vedlejší účinky jsou také uvedeny v informaci, která přichází s lékem.

Zde jsou některé důležité věci přemýšlet o tom,

Zavolejte svého lékaře nebo další nouzové služby hned, pokud má Vaše dítě

Zavolejte svého lékaře, pokud má Vaše dítě

Časté nežádoucí účinky tohoto léku zahrnují

SSRI může vyvolat manické epizody v případě, že dítě skutečně má bipolární poruchu, a ne velké deprese.

Obvykle přínosy léku jsou mnohem důležitější než případné drobné vedlejších účinků; Nežádoucí účinky se mohou odejít poté, co vaše dítě bere léky na chvíli; Pokud nežádoucí účinky stále obtěžovat vaše dítě a vy zajímalo, jestli on nebo ona by měla pokračovat v užívání léku, zavolejte svého lékaře. Lékař může být schopen snížit dávku vašeho dítěte nebo změnit lék. Vaše dítě nesmí náhle přestal brát léky.

Potíže s dýcháním; Otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Viz Drug odkaz na Úplný seznam nežádoucích účinků. (Drug Odkaz není k dispozici ve všech systémech.)

Americký Food and Drug Administration (FDA) vydala informační zpravodaj o antidepresivní léky a riziko sebevraždy. Promluvte si se svým lékařem o těchto možných nežádoucích účinků a varovné příznaky sebevraždy.

Vezmeme-triptany, který se používá při bolestech hlavy, s SSRI (selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu) nebo SNRI (selektivní inhibitory zpětného / norepinefrinu) může způsobit velmi vzácný, ale závažný stav zvaný serotoninový syndrom.

Ačkoli fluoxetin a escitalopram jsou často prvními selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI) používané k léčbě příznaků deprese u dětí a dospívajících, lékaři také předepsat jiné. Lidé reagují na léky jinak.

U některých dětí a dospívajících, další SSRI pro léčbu příznaků deprese může být účinnější než fluoxetinu nebo escitalopram. Pokud jiný SSRI není efektivní, někdy mohou lékaři použít jiný typ antidepresivum k léčbě deprese u dětí a dospívajících.

Vaše dítě se může začít cítit lépe během 1 až 3 týdnech užívání SSRI. Ale to může trvat tolik jako 6 až 8 týdnů vidět další zlepšení. Máte-li dotazy nebo obavy ohledně léku, nebo pokud si nevšimnete žádné zlepšení o 3 týdny, poraďte se se svým dětským lékařem.

Nenechte náhle užívat antidepresiva. Užívání antidepresiv je třeba zužovat se pomalu a pouze pod dohledem lékaře. Náhlém přerušení antidepresivní léky mohou vyvolat negativní vedlejší účinky nebo recidivu do jiného deprese epizody.

Medicína je jedním z mnoha nástrojů lékař má léčit zdravotní problém. Pokud vaše dítě bere lék podle pokynů lékaře napovídá, bude to zlepšení zdraví vašeho dítěte a mohou předejít budoucím problémům. Pokud vaše dítě není správně užívat léky, jeho nebo její zdravotní stav může být ohrožen.

Existuje mnoho důvodů, proč lidé mají problémy s užíváním léků. Ale ve většině případů, tam je něco, co můžete udělat. Pro návrhy, jak vyřešit běžné problémy, kteří berou léky, jak je předepsáno.

Pokud vaše dítě je těhotná nebo kojíte -feeding, nepoužívají žádné léky, pokud její lékař neřekne. Některé léky mohou poškodit dítě. To zahrnuje předpis a over-the-counter léky, vitamíny, byliny a doplňky. A ujistěte se, že všechny vaše dítě se lékaři vědí, že ona je těhotná nebo kojíte -feeding.

Následné péče je klíčovou součástí léčby a bezpečnost vašeho dítěte. Ujistěte se, že dělat a přejít na všechny události, a zavolejte svého lékaře, pokud vaše dítě má problémy. Je to také dobrý nápad vědět výsledky testu vašeho dítěte a vést seznam léků vaše dítě bere.

Dokončit nový informační léky formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Které vám pomohou pochopit tento lék.

Hazell P (2011). Deprese u dětí a dospívajících, datum vyhledávací července 2011. BMJ Clinical Evidence. K dispozici on-line: http: //www.clinicalevidence.

Wagner KD, Brent DA (2009). Depresivní poruchy a sebevraždy. V BJ Sadock et al., Eds., Kaplan a Sadock v Comprehensive Textbook of Psychiatry, 9. vyd., Sv. 2, str. 3652 až 3.663. Philadelphia: Lippincott Williams a Wilkins.

John Pope, MD – Pediatric; David A. Axelson, MD – Dětská a dorostová psychiatrie

14.listopadu 2014

to nový e-mailový sérii na diagnostiku, léčbu a žít s záchvatovité přejídání

Kopřivka; Myšlenky na sebevraždu; Agitace a neklid; záchvaty; Rychlý tlukot srdce; Nevolnost a zvracení.

Nevolnost, ztráta chuti k jídlu nebo průjmu; podrážděnost; Problémy se spánkem nebo ospalost; Bolest hlavy; Změny chuti k jídlu.