tanin: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Kyselina Tannique, Ácido Tánico.

tanin je nalezený v nutgalls vytvořených působením hmyzu větvičky některých dubů (Quercus infectoria a jiných druhů Quercus). Je odstraněn a použit jako lék; Historicky, kyselina tříslová byl použit spolu s aktivním uhlím a oxidu hořečnatého v “univerzální protijed,” dříve využívaná pro otravy. Tyto tři složky v kombinaci se předpokládá, že funguje lépe absorbovat jedy, než kterýkoli samotných složek. Bohužel, aktivní uhlí namočené do kyselinu tříslovou, více či méně to inaktivaci. To způsobilo, že kombinace méně efektivní; V těchto dnech, lidé platí tříslovin přímo na postiženou oblast k léčbě opary a horečka puchýře, opruzenin a potničky, škumpa jedovatá, zarostlé nehty na nohou, bolest v krku, bolest krčních mandlí, houbovité nebo ustupující dásně a kožní vyrážky, a zastavit krvácející; tanin se také užívá ústy a aplikovat přímo na krvácení, chronický průjem, úplavice, krvavé moči, bolesti kloubů, přetrvávající kašel, a rakovinou; Vaginálně, kyselina tříslová se používá jako sprchy pro bílé nebo nažloutlé výboje (leukorrhea); V potravinách a nápojích, kyselina tříslová je používána jako aromatizační činidla; Ve zpracovatelském průmyslu, kyselina tříslová se používá v masti a čípky pro léčbu hemoroidů, na opalování kůže a výrobní inkoust, a zabít roztočů na nábytek.

kyselina tříslová obsahuje složky, které mají ochranný účinek na kůži.

Možná Neefektivní fo; Opary a horečka puchýře; Opruzenin; Menší hořet nebo úpal; Potničky; Nedostatečná Evidence fo; Rakovina; Oteklé mandle; Zarostlé nehty na nohou; Škumpa jedovatá; Probírka dásně; Bolest v krku; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost kyseliny tříslové pro tyto účely.

tanin je bezpečný při použití v množstvích se nacházejí v potravinách; Nicméně se zdá, že kyselina tříslová UNSAFE při aplikaci na kůži k léčbě opruzenin, potničky, a drobné popáleniny nebo spálení. US Food and Drug Administration (FDA) se obává, že tanin může být rovněž nejsou bezpečné, pokud používá k léčbě opary a horečka puchýře na rtech. Panuje obava, že tanin by mohla být snadno vstřebává přes rty a způsobit škodlivé vedlejší účinky. Ale je tu není dost výzkum zatím s jistotou vědět. FDA požádala o dalších studií; Ve velkých množstvích, kyselina tříslová může vyvolat nežádoucí účinky, jako je podráždění žaludku, nevolnost, zvracení a poškození jater. Pravidelná konzumace bylin s vysokou koncentrací tanin se zdá být spojena se zvýšeným rizikem vzniku rakoviny nosu nebo krku; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: Je to nebezpečné aplikovat tříslovin na porušenou kůži ani velké plochy kůže. Existují obavy, že by to mohlo být absorbována a způsobit škodlivé vedlejší účinky; Bezpečnost při tříslovin ústy během těhotenství a kojení není znám. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání; Problémy s ledvinami: tříslová kyselina může způsobit poškození ledvin, což stávající problémy s ledvinami horší. Nepoužívejte tříslovin, pokud máte onemocnění ledvin; jaterní problémy: tříslová kyselina může způsobit poškození jater, což stávající problémy s játry zhorší. Nepoužívejte tříslovin, pokud máte poruchu jater; Podmínky kůže: Neberte si koupel s přísadou tanin, pokud máte plačící ekzém a rozsáhlé poškození kůže. Zlomený kůže by mohla umožnit příliš tanin se dostat do vašeho těla; Horečka nebo infekčních nemocí: Neberte si koupel s přísadou tanin, pokud máte horečku nebo infekční choroby; Srdeční selhání: Neberte si koupel s přísadou tanin, pokud máte srdeční selhání.

kyselina tříslová absorbuje látky v žaludku a střev. Vezmeme-tříslovin spolu s léky užívanými ústy může snížit, kolik léků, vaše tělo absorbuje a snížit účinnost Vašeho léku. Aby se zabránilo této interakce, vzít tanin alespoň jednu hodinu po léků, které užíváte ústy.

Vhodná dávka kyseliny tříselné závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro kyseliny tříslové. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Covington TR, et al. Handbook of nepředepsání drogy. 11. vydání. Washington, DC: Pharmaceutical Association, 1996.

Elektronická Code of Federal Regulations. Hlava 21. Část 182 – Látky obecně považované za bezpečné. K dispozici na adrese: http://ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text/text-idx?c=ecfr&sid= 786bafc6f6343634fbf79fcdca7061e1 & RGN = div5 & view = text-node = 21: 3.0.1.1.13 & ID NO = 21

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese