Testy pro diagnostiku diabetu: půst testy glukózy v plazmě a další

diabetes Trends

Setkáte-li se příznaky závažné zvýšenou žízeň, časté močení, nevysvětlený úbytek hmotnosti, zvýšený pocit hladu, brnění rukou či nohou – Váš lékař může provést test na cukrovku.

Podle zákona o cenově dostupnou péči, mnohé zdravotní pojistné plány zahrnují preventivní pečovatelské služby, včetně screeningových testů pro diabetes typu 2, a to bez nákladů na vás. Další informace.

Zdravotní pojištění Center

K potvrzení diagnózy diabetes mellitus 2. typu, bude lékař objednat test glykémie nalačno nebo neformální glykemii.

Test glykémie nalačno (FPG) je preferovanou metodou pro diagnostiku diabetes, protože je snadné, pohodlné a levnější než jiné testy, podle Asociace Diabetes.

Před zkouškou glukózy v krvi, nebudete dovoleno jíst cokoliv pro nejméně osm hodin.

Při zkoušce hladiny glukózy v krvi, krev bude být vypracován a odeslán do laboratoře k analýze.

Normální hladina glukózy v krvi nalačno – nebo hladinu cukru v krvi – je mezi 70 a 100 miligramů na decilitr nebo mg / dl pro lidi, kteří nemají diabetes. Standardní stanovení diagnózy diabetu se provádí, když se dva samostatné krevní testy ukazují, že na lačno hladina glukózy v krvi je vyšší než nebo rovna 126 mg / dl.

Nicméně, pokud máte normální hladinu cukru v krvi nalačno, ale máte rizikové faktory pro diabetes nebo příznaky diabetu, může lékař rozhodnout udělat test tolerance glukózy (viz níže), aby se ujistili, že nemáte diabetes.

Někteří lidé mají normální čtení cukru v krvi nalačno, ale jejich hladiny cukru v krvi rychle stoupá, jak jedí. Tito lidé mohou mít zhoršený nesnášenlivost glukózy. Pokud jejich hladiny cukru v krvi dostatečně vysoká, může být diagnostikován s diabetem.