závažné alergické reakce: příznaky a známky anafylaxe

alergie Trends

Mnoho dětí má alergie. Jako rodič, budete chtít vědět, co může očekávat.

Život s alergií doma je dost těžké. Ale cestování s alergiemi vyvolává celou řadu nových problémů při získávání úlevu pro alergiky. Ať už budete cestovat každý týden služebně nebo jen jednou ročně navštívit prarodiče, je důležité, aby vyrazit připraven. Cestování s alergií nemusí být mučení!

Že může vaše dítě cítit špatně, ale to není život ohrožující.

Ale někdy dítě může mít, co je známé jako anafylaxe, závažné alergické reakce, která vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc. Mnoho případů je způsobeno potravinové alergie, léky, nebo bodnutí hmyzem.

Víte, co je třeba věnovat pozornost?

Většina anafylaktické reakce mají příznaky ve dvou nebo více částech těla.

Plíce

Srdce a cév

Kůže

Pusa

Vodnaté, výtok z očí; Rýma nos; Sneezin; Nosní congestio; Svědivá vyrážka nebo kopřivka

Žaludku a trávení

dýchacích cest daná osoba je zužovat a jejich krku bobtná, což může dělat to těžko dýchat. Jejich krevní cévy rozšíří, aby jejich krevní tlak pád, někdy na nebezpečnou úroveň.

Anafylaktické reakce se obvykle stane rychle. Příznaky se často stávají nejzávažnější po 3 až 30 minutách expozice na alergie spouště. Rychlejší reakce jsou obvykle mnohem závažnější.

Dítě, které má za sebou těžkou alergickou reakci by měl provádět záchrannou krabičku, která obsahuje adrenalin autoinjektoru.

Měli byste vědět, jak používat vstřikovač. Tak by měl učitel vašeho dítěte. Vaše dítě může být také dost starý na to, aby jej použít na sobě. Zeptejte se svého lékaře, jestli je na to připraveni.

Co nejdříve po spuštění alergické reakce, volejte 911 a dát dítěti alespoň jednu ránu léku. Ona může potřebovat více než jeden. Dokonce i když si nejste jisti, že symptomy jsou spojené alergie, neváhejte dát jí injekci. Čekání může být mnohem škodlivější než léky.

Injekce se neléčí. Nebude to zastavit těžkou alergickou reakci. I když vaše dítě zdá být v pořádku, pohotovostní lékařská péče je nutností.

Obnově všech položek, které používají z nouzového kitu, takže je připraven za všech okolností. Podobně jako všechny léky, adrenalin má datum vypršení platnosti, takže zkontrolovat data na každém vstřikovači.

ZDROJE

CDC: “potravinová alergie Mezi americkém Děti:. Trendy v prevalenci a hospitalizací”

Academy of Allergy astma a imunologie: “. Alergie Statistics”

Academy of Allergy astma a imunologie: “. Anafylaxe”

Krouse, J., Derebery, M., Chadwick, S. Správa alergické pacienta. 1st ed., Elsevier Saunders, 2007.

Kormidla, S. Pediatrics, duben 2010.

Světová organizace pro alergiky: “anafylaxe”.