kožního onemocnění kůže – přehled témat

Toto téma je o kožního onemocnění kůže, třísla, či rukou. Informace o dalších houbových infekcí, naleznete v tématech

Kožního onemocnění kůže je infekce způsobená houbou.

Jock svědění je forma kožního onemocnění, které způsobuje svědivá vyrážka na kůži vaší oblasti třísel. To je mnohem častější u mužů než u žen. Jock svědění může být způsobeno šíření mykózy nohou houby do rozkroku.

Pásový opar není způsobena červa. To je způsobeno plísněmi. Druhy hub (množný houby), které způsobují pásový opar žít a šíří na horní vrstvy kůže a na vlasy. Oni rostou nejlépe v teplých, vlhkých oblastech, jako jsou šatny a bazénů, a kožní záhyby.

Pásový opar je nakažlivý. Šíří když máte skin-to-skin kontakt s osobou nebo zvíře, které má ho. To se může šířit také při sdílení věcí, jako ručníky, oblečení či sportovní zařízení.

Můžete také získat kožního onemocnění dotykem infikovaný psa nebo kočku, ačkoliv tato forma kožního onemocnění není běžné.

Kožního onemocnění kůže obvykle způsobuje velmi svědivá vyrážka. Často má vzor ve tvaru prstence, ale ne vždy. Někdy je to jen červená, svědivá vyrážka.

Jock svědění je vyrážka v kožních záhybů třísla. To může rozšířit i na vnitřní straně stehen a hýždí.

Pásový opar z ruky vypadá mykózy nohou. Kůže na dlani dostane husté, suché a šupinaté. A kůže mezi prsty mohou být vlhké a mít otevřené rány.

Pokud máte vyrážku tvaru prstence, budete mít velmi pravděpodobně kožního onemocnění. Lékař bude schopen říct s jistotou. On nebo ona bude pravděpodobně podíváme na stěr z vyrážky pod mikroskopem k šeku na kožního onemocnění houby.

Atletova noha; Opruzenin; Plísňové infekce nehtů; Kožního onemocnění pokožky hlavy nebo Beard.