řešení pro mírné psoriázy

Mírné až středně těžké lupénky znamená, že červená, šupinatá místa ( “plakety”) pokrývají méně než 10% vašeho těla. Ale právě proto, že vaše lupénka se nazývá “mírné”, neznamená, že je snadné žít. V případě, že záplaty jsou na viditelných místech, jako jsou ruce nebo nohy, můžete být v rozpacích jít ven, aniž by na sobě dlouhé rukávy a kalhoty. Také malé plochy psoriázy může proměnit velké problémy, pokud jsou svědivé nebo bolestivé.

Pokud se snažíte odrazit svědivé skvrny, které přicházejí s psoriázou, budete pravděpodobně žádným nováčkem krémy, gely a masti. Existuje spousta venku, ale jeden z nejsilnějších zbraní ve vašem arzenálu je něco, co nazývá lokální kortikosteroidy. To je možné ovládat zánět, který dělá vaše pleť vypadat nafouklé a červená; “Aktuální” je jen fantazie slovo pro něco, co dát na kůži. Nemůžete si koupit kortikosteroid takového bez lékařského předpisu s lékařem. Dva z vás bude fungovat …

Každý člověk s psoriázou je jiný. To je důvod, proč váš lékař bude používat několik faktorů rozhodne, jaká léčba, aby se pokusila

Lékař může použít Koo-Menter lupénky nástrojem, který pomůže rozhodnout o léčbě. Tenhle stran nástroj klade otázky, aby zjistili, jak moc lupénka ovlivňuje váš život. Lékař může využít své odpovědi na zjistit, zda budete potřebovat pleťový krém, světelná terapie, nebo lék, který funguje v celém těle.

Obvykle lékaři začít s nejmírnější léčby pro lidi s mírnou až středně těžkou lupénkou. Často prvním ošetření budete snažit je pleťový krém nebo mast. Pokud je mírná úprava nefunguje, budete pohybovat nahoru do silnějších ošetření, dokud váš lékař zjistí ten, který vám pomůže.

Obecně platí, že byste neměli platit lokální léky otevřít a infikovaných oblastí, takže mluvit s lékařem, pokud vaše pokožka plakety se aktivně zanícené.

Co to je: kortikosteroidy nebo steroidy, jsou nejčastěji používány lokální léčbu lupénky.

Jak to funguje: steroidní léky omezit růst kožních buněk a snížit zánět.

Druhy kortikosteroidů: Existuje celá řada steroidních krémy, gely, pleťové vody, šampony a. Pohybují se od slabé až silné. Čím silnější je steroid, tím účinnější je. Nicméně, silnější steroidy také způsobit další nežádoucí účinky.

Vedlejší účinky zahrnují tenkou kůži, změny barvy kůže, akné, strií, zarudnutí, lepší viditelnost cév nebo zvýšené riziko infekce. I když méně časté, topické steroidy mohou být absorbovány do krevního oběhu, a také vyvolat nežádoucí účinky, jako je šedý zákal, glaukom, a Cushingova syndromu. Tyto méně časté nežádoucí účinky jsou pravděpodobnější, pokud používáte velmi vysokou pevností aktuální steroidy na velkou plochu pro delší časové období.