spondylolistéza příčiny, příznaky, léčba

Spondylolistéza je stav, ve kterém jedna kost v bac; (Obratel) posouvá dopředu přes kosti pod ním. I; Nejčastěji se vyskytuje v dolní části páteře (lumbosakrální oblasti). V některých případech, thi; může vést k míchy nebo nervových kořenů drtí. To může způsobit bac; bolest a necitlivost nebo slabost v jedné nebo obou nohou. Ve vzácných případech může také vést t; ztratí kontrolu nad svým močovým měchýřem nebo do střev. Navštívit lékaře ihned, pokud yo; začínají ztrácet močového měchýře nebo střev kontrolu.

Kosti ve vaší páteře se setkávají v několika malých kloubu; které udržují kosti lemované nahoru, zatímco ještě dovolí jim se pohybovat; Spondylolistéza je způsobeno problém s jedním nebo více z těchto malých kloubů; která umožňuje, aby jeden kosti odstěhovat z řady.

Spondylolistéza může být způsoben některou z řady problémů; s drobných kloubů v zádech. Ty by mohly mít

Spondylolistéza postihuje děti a mládež zapojené do sportu; Některé sporty, jako je gymnastika nebo vzpírání, může nadužívání zpět kosti T; natolik, že únavové zlomeniny v páteře, což mi může vést; spondylolistéza.

Starší lidé mohou rozvíjet spondylolistéza, protože opotřebení a čaj; na zadní straně vede k únavové zlomeniny. To může také nastat bez stres; zlomeniny, když je disk a klouby jsou opotřebované a vyklouznout z místa.

Příznaky mohou zahrnovat spondylolistézou

Někdy spondylolistéza nezpůsobuje žádné příznaky vůbec.

Vadný spoj, který jste měli od Birt; (kongenitální); Společná poškozen při nehodě nebo čiš; trauma; Obratle s; stres způsobený zlomenina z nadužívání tého; spoj; Společné poškozen infekcí nebo artritida.

Back nebo hýždě bolest; Bolest tha; vede z dolní části zad dolů jednom nebo obou nohách; Necitlivost o; slabost v jednom nebo obou nohou; Obtížnost walking; Noha, zádech, nebo bolesti hýždě, které se dostanou; horší, když jste ohnout nebo kroucení; Los; močového měchýře nebo kontroly střeva, ve vzácných případech.